Vettel vs Hamilton: těžko byste hledali rozdílnější

V současné době není mezi piloty Formule 1 rychlejších jezdců, avšak jen jeden se může stát celkovým šampionem. Ač na motoristických okruzích podávají velmi vyrovnané výkony, v soukromí je každý jiný. Jako voda a oheň. Řeč je o Lewisi Hamiltonovi, obhájci loňského mistrovského titulu, a Sebestianu Vettelovi, aktuálním lídru, jenž před Velkou cenou Itálie vede o 7 bodů. Jejich profesní souboje můžete sledovat celý podzim na obrazovkách televizních stanicích Sport1 a Sport2.

S. Vettel

Showman vs. Rodinný typ

Na jedné straně stojí večírkový král Lewis, jenž se obklopuje známými a krásnými ženami, na druhé spíše introvertní a pozornosti médií se vyhýbající Sebastian. Hamilton se nikdy žádné party nebrání, stýká se s mnoha lidmi ze showbyznysu a celebritami. Po jeho boku stála dlouhou dobu zpěvačka a tanečnice Nicole Scherzinger, jíž pak vystřídala superstar Rihanna nebo Rita Ora. To Vettel je úplný opak. Své soukromí si bedlivě střeží a maximum svého času tráví s partnerkou Hannou Prater, s níž se zná již ze svých středoškolských let, a jejich dvěma dětmi ve svém sídle ve švýcarském Curychu. Vettelova přítelkyně si svým úzkostlivým vyhýbáním se médiím vysloužila od novinářů přezdívku paní Colombová.   

Život na vysoké noze

Dle magazínu Forbes pobírají oba jezdci, ač každý u jiné konstruktérské stáje, totožný sezónní plat ve výši 38 milionů dolarů. Dalším zdrojem financí jsou pak pro sportovce i aktivity mimo svět rychlých aut Formule 1. A tady je už rozdíl znatelný. Zatímco nenápadný Vettel si přijde na „pouhých“ 500 tisíc dolarů ročně, Hamilton, těšící se pozornosti médií, na 8 milionů. To z něj dělá nejúspěšnějšího motoristického pilota na světě. Díky lukrativním kontraktům se světoznámými značkami jako je IWC, Monster Energy, L´Oreal, Puma či Bose se dostal do první desítky nejlépe placených sportovců světa.

L. Hamilton

Statistiky mluví jasně

počtu získaných mistrovských titulů vede Sebastian Vettel, který má na kontě hned čtyři (2010–2013). Hamilton však ztrácí málo, k vyrovnání skóre mu chybí titul jen jeden (2008, 2014, 2015). Pokud bychom chtěli porovnat jednotlivá vítězství na Velkých cenách, pak by první příčku držel Lewis Hamilton s 57 triumfy, Vettel jich slavil zatím 46.

Styl jízdy

Tempo a životní styl, jaký vedou ve svém soukromí odpovídá i stylu jejich jízdy v monopostu Formule 1. Nikoho proto nepřekvapí, že Hamilton je vyznavačem agresivní, a v mládí často až nebezpečné, jízdy a patří k nejrychlejším jezdcům na trati. Vettel je naopak považován za jednoho z nejinteligentnějších pilotů, jenž závod i trať dlouho analyzuje a často se radí se svými mechaniky o řešení. Často je proto tento Němec přirovnáván k legendárnímu krajanovi, Michaelu Schumacherovi, jenž k závodění přistupoval totožně analyticky a zodpovědně.

Ferrari

Začátky

I start kariéry u každého vypadal jinak. Vettel si na svou šanci v konkurenceschopném monopostu musel počkat tři roky. Hamilton, který sbíral tituly jak v juniorské formuli, tak motorkářských závodech, ho měl jako hvězdný nováček stáje McLaren Mercedes jednodušší a podstatně rychlejší. Hned ve své premiérové sezóně skončil na druhém místě celkového hodnocení, v té následující již získal jako nejmladší jezdec historie mistrovský titul. To Vettel začínal jako testovací jezdec nejdříve týmu Sauber, pak Toro Rosso. Až pak dostal šanci v týmu Red Bull Racing, kde odstartoval svou kariéru. 

Selfpromo

Po předešlých informacích nemůže nikoho překvapit, že skromný Vettel nemá, jako jeden z mála jezdců Formule 1, žádný účet na sociálních sítích. Hamilton je pravý opak, na svých sítích často uveřejňuje fotografie ze svého soukromého života, s anglickým buldokem a s kdejakou celebritou. Na mnohé tak Brit působí až namyšleným a sebestředným dojmem, což někteří z bývalých pilotů Formule 1 nehodnotí příliš kladně

Oplétačky s policií

Německý jezdec, na rozdíl od svého britského rivala, nikdy neměl problémy s policií. Hamilton naproti tomu dostal například v roce 2007 měsíční zákaz řízení na území Francie poté, co na dálnici překročil rychlost 196 km/hod.

Mercedes

Domácí půda

Lewis Hamilton je spjat s Monakem, kde vlastní prostorný apartmán a kde má, stejně jako většina jezdců, i trvalé bydliště. Jednou z výjimek mezi piloty Formule 1, který nežije v Monaku, je právě Sebastian Vettel, jenž vlastní a s rodinou žije na farmě ve Švýcarsku. O Monaku řekl „Nevyhledávám města jako je Monako. Je tam sice pěkně, ale pro mě ne déle, než týden.“

I nejbližší seriál Velké ceny, tedy noční závod v Singapuru, nabídne divákům zajímavé souboje mezi těmito tak rozdílnými jezdci a pohled na jejich odlišné jízdní strategie. Celou cestu za mistrovským titulem i napínavé boje mezi dvěma šampiony můžete sledovat na televizních stanicích Sport 1 a Sport 2.

Zdroj: PR.Konektorwww.prkonektor.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.