PO ZÁVODĚ V AMERICE JE VETTEL KRŮČEK OD TITULU, ALE ROZHODNE AŽ BRAZÍLIE

Prvním vítězem na Okruhu Amerik se stal Lewis Hamilton z McLarenu. Stejný pilot ovládl i poslední Velkou cenu Spojených států, která se konala v roce 2008. Druhý dojel Sebastian Vettel. Závodník ve službách Red Bullu je tak pouhý krok od titulu. O tom, kdo se stane šampionem, se ale rozhodne až za týden v Brazílii.

Klíčové bylo, že v GP USA dojel na třetím místě Fernando Alonso, který je tak posledním, kdo ještě může Vettela ohrozit. O titulu se mezi těmito dvěma jezdci rozhodne až v posledním závodě.

Austin - start

Vettel byl až do závodu nejrychlejší ve všech jízdách, závodě ho ale Hamilton přesto porazil. Oba piloti spolu tvrdě soupeřili od začátku do konce, oba zvolili stejnou strategii. V boxech byli pouze jednou, když přezuli (ve dvacátém, respektive jednadvacátém kole) ze střední směsi P Zero Bílá na tvrdou směs P Zero Stříbrná. Alonsova taktika byla identická, a i díky ní zůstaly jeho naděje naživu. Ze šestého místa na roštu se posunul o tři pozice na třetí místo v cíli.

První desítka na roštu se kvalifikovala na střední směsi, která byla zhruba o půl sekundy rychlejší než tvrdá. Vzhledem k tomu, že asfalt v Austinu je zbrusu nový, se vlastnosti tratě vyvíjely ze všech okruhů tohoto ročníku nejrychleji. Šance na déšť, o které se dříve mluvilo, se nenaplnila. Teploty vzduchu se pohybovaly kolem 24°C. Piloti mohli díky nízké míře opotřebení jet naplno od začátku do konce.

Nejlépe umístěným pilotem, který startoval na tvrdé směsi, byl Jenson Buton z McLarenu, který dojel pátý. Stejně jako většina ostatních byl v boxech jednou. Kromě něho do závodu se směsí P Zero Stříbrná odstartoval pouze Nico Rosberg, pilot stáje Mercedes.

Austin F1

Paul Hembery (šéf motorsportu Pirelli): „Velice rádi bychom poděkovali desítkám tisíc fanoušků, kteří se o tomto víkendu vypravili na závody v Austinu. Jejich podpora a uvítání byly neuvěřitelné a už teď se nemůžeme dočkat, až se sem vrátíme. Oba hlavní představitelé boje o titul, tedy Sebastian Vettel a Fernando Alonso, dnes jeli skvostně. Výsledkem toho bude nervydrásající zakončení sezony.  S odstupem můžeme říci, že jsme sem klidně mohli přijet s měkkou a superměkkou směsí pneumatik. Vzhledem k situaci v šampionátu jsme ale nechtěli na zcela nový okruh přivážet neznámé proměnné. Opotřebení pneumatik bylo po celý víkend extrémně nízké. Přispěly k tomu také teploty vzduchu a asfaltu, které byly nižší, než se čekalo. Rychlost i odolnost dělaly oběma směsím čest. Vettel a Hamilton mohli až do odmávání šachovnicovou vlajkou neustále vzájemně soupeřit.“

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.