Veslařská sezona v Brně vyvrcholí víkendovou regatou juniorů

Téměř šest stovek mladých veslařů z šesti zemí se zúčastní víkendové mezinárodní regaty juniorů na Brněnské přehradě. Pro mladé české veslaře bude tento závod prověrkou před mistrovstvím Evropy, které se uskuteční o týden později v Račicích.

Vedle české špičky budou na startu reprezentační a klubové týmy z Litvy, Německa, Polska, Rakouska a Slovenska. "Letos se uskuteční už čtyřiačtyřicátý ročník regaty, ze které vyšlo hodně pozdějších reprezentantů a olympioniků. Zápolíme s ekonomickými možnostmi, díky úsilí organizátorů se nám daří tuto akci stále udržet," uvedla na dnešní tiskové konferenci hlavní trenérka pořádajících Lodních sportů Libuše Loukotová.

Brněnští veslaři jsou jedním ze čtyř posledních evropských organizátorů, kteří pořádají regatu na přírodní hladině a nikoliv na umělém kanále. Přesto se svým rozsahem regata v Brně řadí mezi čtyři nejvýznamnější akce mládeže v Evropě. Větší a významnější je pouze regata v Mnichově, Brno se dělí s Hamburkem a Bledem o další pořadí.

Nejvíce lodí bude v Brně startovat ve skifu. Do závodu juniorů je přihlášeno 56 veslařů. Také v soutěži juniorek je nejpočetněji zastoupen skif, v němž se představí 27 závodnic.

TZ

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting