Velká show je zpět. Buggyra se vydává po dvou letech pauzy na Nürburgring

Poslední závod Goodyear ME tahačů na okruzích před letní pauzou slibuje pro piloty stáje Buggyra ZM Racing velký comeback. Šampionát se po dvou letech vrací na legendární Nürburgring a pořadatelé při té příležitosti slibují velkolepou show. Celý závodní program bude opět vysílán s českým komentářem živě na platformách Tn.cz a Novaplus.cz a Voyo.

V roce 2020 okruh pod hradem Nürburgem chyběl v kalendáři, jako téměř většina podniků, kvůli proticovidovým opatřením. Loni se už mělo jet, ale zasáhly přírodní živly. Krátce před plánovaným termínem postihl celé Ardeny obrovský liják, který způsobil ničivé povodně s oběťmi na životech.

Zdroj dynamické sekce: » ETCR - Nürburgring - preview (Fotogalerie)

V té chvíli šlo závodění stranou a areál Nürburgring se proměnil v evakuační centrum pro lidi postižené řáděním Matky přírody. „Půlka výpravy byla tehdy už na cestě, ale z hodiny na hodinu byl závod zrušen. Bylo nám to líto, ale jsou chvíle, kdy musí jít sport stranou,“ vzpomínal šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.
O to víc se celý tým letos do Německa těší. Nürburgring je jedním ze symbolů truck racingu a pořadatele chtějí návrat pořádně oslavit. „Těšíme se na skvělou atmosféru, vždyť během víkendu tradičně do hlediště dorazí na 200 000 fanoušků. Bude to velká show a věřím, že co se týče výsledků, budeme její součástí,“ popsal Kalivoda velký comeback tahačů na německou trať.

Na závodním okruhu bude k vidění na 40 závodních speciálů, protože vedle evropského šampionátu tahačů na okruzích se pojede také silně obsazené mistrovství Francie. Tedy seriál, v němž je úřadujícím mistrem jezdec Buggyry Téo Calvet.

21letý Francouz ale plně myslí na boj v Buggyře o body v Promoter’s Cupu. „Nürburgring je nádherná trať. Mám s ním už zkušenosti z francouzského seriálu a moc si ho užívám. Věřím, že se konečně prolomí smůla z předchozích podniků a dokážu se bodově vrátit do čela Promoter’s Cupu. Nebo aspoň hodně blízko vedení,“ věří Calvet.

Adam Lacko zná Nürburgring jako svoje boty. Z Německa si už odvezl nejeden pohár, při posledním startu ME tahačů v roce 2019 jeden závod vyhrál a jednou byl třetí. „Nürburgring beru hlavně jako přípravu na Most, kde se chci našim fanouškům ukázat v plné parádě. To, co se dělo v předchozích podnicích, hážu za hlavu. Moc se těším na bouřlivou atmosféru plných tribun,“ uvedl zkušený jezdec Buggyry.

Goodyear ME tahačů ukončí německým závodem první polovinu letošní sezony. Ta druhá startuje 3. a 4. září v Mostě. Severočeský okruh při té příležitosti nabídne velkolepé oslavy třicátého ročníku Truck Grand Prix.

Program závodů na Nürburgringu:
Sobota 16. 7.
11:50 První závod
18:25 Druhý závod
Neděle 17. 7.
13:35 Třetí závod
16:45 Čtvrtý závod

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.