Velikonoční cykloštafetový závod na mosteckém okruhu

O Velikonočním pondělí si to na autodromu rozdají cyklisté. Cykloštafetu pořadatelé vypsali pro pětičlenná družstva ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšená družstva mužů a žen. Celková délka závodu je 21,060 kilometru. Každý člen družstva objede co nejrychleji jedno kolo v délce 4,212 metru, poté předá v cíli štafetový kolík svému kolegovi. Přihlášku, propozice závodu a další informace zájemci najdou zde.

I když závodit budou pouze dospělí, na své si přijdou i děti. „Zveme k nám do areálu na Velikonoční pondělí celé rodiny. Pro děti jsme připravili od 10:00 do 13:30 hodin stylový doprovodný program. Kromě skákacího hradu a dalších atrakcí rozmístíme podél cílové rovinky okruhu velikonoční čokoládová vajíčka, která budou chlapci a dívky hledat. Úspěšní nálezci si svůj úlovek pochopitelně ponechají a mohou si na něm pochutnat,“ doplnila Michaela Rosenkranzová.

Vlastní závod odstartuje ve 14:00 hodin, prezentace členů týmů se uskuteční od 11:00 do 13:00 hodin ve startovní věži autodromu. Pětičlenná družstva budou soutěžit ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšené týmy mužů a žen. Zdolají celkem 21,060 kilometru. Každý člen družstva objede co nejrychleji jedno kolo v délce 4,212 metru, poté předá v cíli štafetový kolík a transpordér pro měření času svému kolegovi.

„Velikonoční pondělí se nemůže obejít bez pomlázky. V našem případě neposlouží k vyplácení přítomných žen, to snad až v cíli. Při závodu pomlázka nahradí štafetový kolík, je tedy velmi důležitým atributem. Žádný tým by si ji proto neměl zapomenout doma,“ upozornila Rosenkranzová.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting