Ve dvaceti mezi nejlepšími Evropany. Lukáš Jelínek druhý na turnaji Evropské bowlingové tour v San Marinu.

Bowler Lukáš Jelínek má v posledních týdnech formu jako hrom. Po nedávném bronzu z  Mistrovství Evropy si nyní připisuje další velký úspěch. Vybojoval druhé místo na turnaji Storm San Marino Open, který je v rámci Evropské bowlingové tour zařazen do nejvyšší zlaté kategorie. Úspěchy slavili i další členové české výpravy – do finálových kol postoupili čtyři naši hráči a k vidění byly i dvě české perfect game.

San Marino je tradiční letní bowlingovu destinací, kam se sjíždějí nejlepší evropští bowleři na turnaj EBT San Marino Open. Letos se konal 17. ročník, kterého se zúčastnilo téměř dvě stovky hráčů z devatenácti zemí. V kvalifikaci se Čechům dařilo. Jaroslav Lorenc a Jan Macek zahráli perfect game, tedy maximální možný nához 300 bodů, což je velmi ceněný výkon. Pro Jana Macka to navíc byla třístovka jubilejní. „San Marino je desátá země, kde se mi třístovka povedla. Celkem jsem jich za hranicemi hodil už dvanáct. Poslední dobou jich házím výrazně víc než Lukáš s Jardou dohromady, přestože oni jsou celkově na turnajích úspěšnější než já. Proč to tak je, netuším. A kdybych to věděl, tak jim to neřeknu,“ usmíval se Jan Macek.

Lukas-Jelinek-4.jpg

Do finálových kol postupovalo z kvalifikace 48 hráčů, včetně čtyř českých bowlerů. V prvním finálovém kole vypadl Marek Talpa, ve druhém kole skončil Jan Macek a velmi těsně i Jaroslav Lorenc, kterému chyběly jen dvě kuželky k dalšímu postupu. Umístil se tak na celkovém 19. místě. „Za zahranou třístovku v kvalifikaci jsem rád, dlouho jsem žádnou nehodil, ale hned bych ji vyměnil za ty dvě kuželky, které mi chyběly k postupu mezi nejlepších osmnáct,“ smutnil Jaroslav Lorenc. Dvacetiletý talent Lukáš Jelínek se rozehrál ke skvělému výkonu. „V kvalifikaci se mi podařilo na druhý pokus zahrát 1475 bodů ze šesti her, tedy průměr 245,8. To mi stačilo na čtvrté místo v kvalifikaci a jistý postup do třetího finálového kola mezi nejlepších osmnáct. Do závěrečného finále postupují jen čtyři hráči, takže se počítá každá kuželka,“ uvědomoval si Lukáš Jelínek.

Lukáš Jelínek navázal na předchozí výborné výkony a s průměrem 236,2 postoupil mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. Až v závěrečné finálové hře podlehl švédskému hráči Kimu Bollebymu. Bolleby je aktuálním lídrem letošního ročníku Evropské bowlingové tour a v San Marinu si připsal další úspěch. Lukáš Jelínek byl se stříbrem spokojen: „Druhé místo na takovém turnaji je pro mě veliký úspěch. Jsem rád, že se mi podařilo zopakovat podobný výkon jako mistrovství Evropy před měsícem. Měl jsem výhodu, že jsem díky umístění v kvalifikaci nemusel hrát první a druhý finálový step. Tuto výhodu jsem dokázal využít. Samotné finále jsem si šel užít. Můj cíl bylo skončit v top 10, takže každá zdolaná příčka byla příjemný bonus. Celkové druhé místo je umístění, ve které jsem ani nedoufal a nesmírně si toho vážím.“

Lukáš Jelínek se v celkovém ročním pořadí Evropské bowlingové tour vyšvihl na průběžné deváté místo. Šanci na získání další bodů bude mít hned na dalším turnaji EBT Brunswick Madrid Challenge ve Španělsku. V srpnu pak zamíří česká juniorská a kadetská reprezentace na turnaj EBT International Hammer Challenge do Finska. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.