VALTR SKONČIL V DEVÁTÉ ETAPĚ DAKARU NA VÝBORNÉ TŘETÍ POZICI! MACHÁČKA PROHNALI BAHENNÍ LÁZNÍ

Výborně vstoupili piloti týmu Buggyra ZM Racing do druhé poloviny Rally Dakar. Jaroslav Valtr v Tatře Phoenix byl třetí v dnešním hodnocení kamionů. Spolehlivý Josef Macháček se speciálem Can-Am DV 21 klepe na pomyslnou bránu nejlepší desítky své kategorie.

Valtr je po 9. etapě v průběžném hodnocení pátý. Dvě místa za ním je dnes sedmý Martin Šoltys v další Tatře. Aliyyah Koloc si připsala dvacátý nejlepší čas, celkově se v kategorii T3 – Lehké prototypy pohybuje na 35. pozici. Josef Macháček se drží jako jedenáctý v celkovém hodnocení, dnes byl na 22. příčce. V kategorii Dakar Classic je Radovan Kazarka s Tatrou Puma ve své kategorii stále třetí, v 9. etapě obsadil šestou pozici.

Jaroslav Valtr dnes neodstartoval zrovna pozitivně naladěn, ale v cíli se mu rázem vrátil na tvář úsměv. "Na startu jsem neměl úplně dobrou náladu, ale moje nálady nemůžou tým zajímat. Bojoval jsem za všechny kluky, za celý tým. Hlavně za mechaniky, kteří se dva dny nadřeli, aby dali auto dohromady. Dnes nás čekala technická rozbitá trať, nechyběla ani řečiště. Zase to byla trasa jako stvořená pro Tatru. Byla rozbitá i v rychlých pasážích, takže občas ty velké rány bolely," popsal své pocity jezdec závodící v barvách Tatra Buggyra ZM Teamu.

Jeho týmový kolega se dokázal držet ve špičce i přes technické trable. „Jsem zmordovaný spíš psychicky, protože nám celou etapu brzdila jen přední náprava. Někde v půlce byly hrozné močály. Viděl jsem tam zapadlé Macíka i van den Brinka, ale my jsme to projeli. Asi deset kilometrů před cílem nám ještě prasknul řemen od dobíjení, tak jsme byli rádi, že už jsme v cíli. Na to, co dneska bylo za masakr, je výsledek super,“ prohlásil řidič Tatry 815.

Z dvojice posádek Buggyra ZM Academy se lépe vedlo Aliyyah Koloc. „Dneska to byl velmi podařený den, etapa byla rychlá. V první části jsme zdolávali malé duny. Ty se mi špatně četly, tak jsem jela opatrněji. Pak přišlo hodně bahna a vody, docela jsme se tam namočili. Ale jinak jsme neměli žádné problémy, jen jsem ztratila trochu času hledáním jednoho kontrolního bodu. Ovšem měli jsme krásné vyhlídky na kaňony,“ prohlásila teprve 18letá dakarská debutantka.

O dvě generace starší Josef Macháček si opět jel své profesorské tempo, byť se tentokrát notně zabahnil. „Čekala se nějaká lehčí spojovací etapa před těžkými úseky. Začalo to krásnými dunami, opět byly hodně mokré. Ale to, co následovalo pak, asi nečekal nikdo. Prohnali nás bahenní lázní, některé vozy tam i zapadly. Poslední část po tankovačce byla rychlá, jenže i tak trochu nebezpečná. V té rychlosti tam byly neoznačené skoky, díry a bylo tam hodně kamení. Hrozil defekt, ale my jsme to zvládli,“ liboval si šestinásobný dakarský šampion.

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.