Vabrouška čeká poslední ironman sezony. Jsem fit a doufám, že to prodám, hlásí z Austrálie

V neděli 9. prosince se triatlet Petr Vabroušek postaví na start svého posledního ironmana letošní sezony. V australském Busseltonu na něj opět čeká porce 226 kilometrů a zkušený závodník doufá, že předvede parádní výkon.

V Austrálii panuje slunečné, ale neobvykle chladné počasí. Ale Vabroušek rozhodně nemá strach, že by mu během závodu byla zima. „Je tu kolem 23°C, ale předpověď na neděli už je obvyklých 30°C, takže klepat kosu určitě nebudeme,“ prozradil triatlet, kterého před několika měsíci srazilo v tréninku auto a zranění ho omezilo v tréninku. Nyní ale hlásí, že je stoprocentně připraven.

„Na Havaji jsem byl fit tak na 70%. Na Floridě už bylo kolo super, ale stále slabší bylo plavání a běh. Teď už se cítím připraven na 100% ve všech třech disciplínách a doufám, že to v neděli prodám. V tréninku to šlo, jen na závodním kole jsem od Floridy neseděl. Jezdil jsem doma na trenažeru. Na to jsem ale celkem zvyklý ze všech zimních ironmanů,“ vysvětlil.

Vabroušek si v Austrálii užívá tradičně skvělou atmosféru a těší se, že po tomto závodě bude mít až do konce roku volno. „Je to tu parádní. Jsou tu ještě Martin Homér a Daniel Machek plus slovenské duo Karol Džalaj a Daniel Palko. Všichni bydlíme na stejném místě. Po závodě si dám až do konce roku volno, takže vlastně nebudu ani muset být důsledný s rychlou regenerací a opětovným naskočením do dalšího tréninku,“ má jasno nejlepší český železný muž.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.