V USA ČEKEJME JEDNU ZASTÁVKU, DO ZÁVODU VYSTARTUJE PRVNÍ VETTEL

Sebastian Vettel, pilot stáje Red Bull, pokračuje v dominantních výkonech. Na zbrusu novém Okruhu Amerik si vysloužil již 36. pole position v kariéře, přičemž závod bude jeho stým. Vettel byl nejrychlejší i ve všech třech volných trénincích. Pro první místo na roštu mu stačilo zajet čas o hodnotě 1:35.657. Kromě středních pneu byla pro víkend v Americe nominována také tvrdá směs P Zero Stříbrná.

Austin F1 Ferrari

Opotřebení pneumatik je v Austinu extrémně nízké. Většina účastníků závodu proto pravděpodobně zvolí strategii jediné zastávky v boxech, přesto je možné, že taktiku týmů ovlivní počasí či případný výjezd safety caru. Střední směs je v současnosti přibližně o půl sekundy na kolo rychlejší. Je zároveň schopná absolvovat delší úseky, aniž by trpěla nějakým výrazným poklesem výkonnosti.

Austin F1 Lotus

Většina jezdců začala první část kvalifikace na stříbrných pneumatikách. Jelikož se trať neustále vyvíjela a na asfaltu ulpívalo postupně více gumy, všechny týmy vyjma Ferrari, McLarenu a Red Bullu ke konci Q1 přezuly na střední směs. Stejně jako v pátek bylo sucho, ovšem relativně chladno. Teplota vzduchu dosahovala 21°C. Očekává se, že podobné počasí by mohlo vládnout i v neděli, byť existuje určité riziko dešťových srážek.

Austin F1 Vettel

Všichni závodníci, kteří postoupili do Q2, hned od začátku nasadili střední pneu. Někteří využili nízkého opotřebování k tomu, aby se lépe seznámili se zbrusu novým okruhem. Trať se od včerejška změnila takovým způsobem, že dnešní časy byly i o dvě sekundy rychlejší než v trénincích.

Boje v závěrečných jízdách kvalifikace se také odehrály čistě na střední směsi. Celá první desítka proto odstartuje na měkčí z nominovaných směsí. Vettel, který je lídrem šampionátu, první místo Lewisovi Hamiltonovi sebral v samotném závěru. Mark Webber, Vettelův týmový kolega, skončil třetí.

Austin F1 Weber

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.