Závodníci si potřetí užijí noční běh 5|10 mil Brnem

Potřetí v řadě obsadí centrum města stovky závodníků, kteří se v sobotu 24. září vydají na trasu nočního běhu 5|10 mil Brnem. Startovní výstřel, o který se postará primátor Petr Vokřál, zazní ve 20 hodin na ulici Husova před hotelem International. Aktuálně je přihlášeno 750 běžců, registrace je ale stále otevřena na webu www.BehejBrno.com nebo v den závodu přímo na místě.

noční běh

„Před dvěma lety jsme akci vymysleli s cílem nabídnout běžcům ojedinělý zážitek v prostředí jejich města. Místa, do kterých se chodívají proběhnout, jsme zpestřili možností dostat se do Špilberku a jeho Kasemat nebo obou brněnských radnic. Noční atmosféra závod ještě posouvá, takže si jej za tu dobu oblíbila široká běžecká veřejnost nejen z Brna,“ uvedl Aleš Čtvrtníček z organizačního týmu BehejBrno.com, který v parku pod Špilberkem aktuálně připravuje i tréninkový systém běžeckých tras pro širokou veřejnost.

Závod je určený pro běžce všech věkových i výkonnostních kategorií, kteří mohou absolvovat pětimílový okruh nebo zvolit dvojnásobnou distanci v rámci hlavního závodu na 10 mil (cca 16 km). Předchozí dva ročníky ovládl brněnský atlet Martin Kučera. Letos jeho čas hodlá atakovat na příklad Tomáš Maceček, který momentálně patří do české skyrunningové a také towerrunningové špičky: S podobnými závody mám zkušenosti a určitě bych chtěl mít ambice na stupňě vítězů. Na mistrovství světa ve skyrunningu ve Španělsku jsem byl celkově druhý z Čechů, letos pak druhý na Ještěd SkyRace nebo na Mistrovství Polska v Tatrách.”

mapa nočního běhu

Trať je atraktivní také pro diváky, na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které je od 19 hodin připraven závod na kratší distanci. Celá akce je zahrnuta v programu Brněnských dnů pro zdraví a také v projektu é dny pro zdraví a také v projektu Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu Česko sportuje.

Noční běh 5|10 mil Brnem pořádá spolek Maraton Brno. Do jeho portfolia zážitkových běhů patří také dubnová silniční klasika Brněnský půlmaraton, na jehož pátý ročník bude v sobotu spuštěna registrace, a také květnový běh v AZ Tower – Schody AŽ nahoru. Pod hlavičkou BehejBrno.com zároveň nabízí široké veřejnosti pravidelné kolektivní tréninky s přípravou na závody či běžecká soustředění. Více informací naleznete na www.BehejBrno.com.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting