V sériích F4 CEZ, Clio Cup i Twingo Cup se představí mladé závodnice

Skupina talentovaných závodnic se chystá zanechat svou stopu v různých závodních sériích během víkendů ESET Cupu. O co nejlepší výsledky budou bojovat v sériích F4 CEZ, Clio Cup a Twingo Cup.

V šampionátu F4 CEZ uvidíme Kornelii Olkucku z Polska, která spojila síly s týmem Maffi Racing, a Michelle Jandovou, která se připravuje na debut s týmem SAPE Motorsport.

„Mým cílem je dostat se na pódium,“ říká Kornelia Olkucka, která začala závodit ve 14 letech, strávila několik sezón v kartingu a nyní je připravena udělat další velký krok ve své kariéře. „Chci se rychle adaptovat na nové prostředí, zdokonalit své řidičské schopnosti a konzistentně získávat body. Očekávám, že získám neocenitelné zkušenosti.“

Česká závodnice Michelle Jandová je také zkušenou motokárovou závodnicí. Nyní se nemůže dočkat svého prvního závodu ve formuli 4. „Na novou sezónu ve formuli 4 se velmi těším. Výzvou pro mě nebude pouze nové auto, ale také zcela nové prostředí, větší okruhy a noví soupeři. Zatím mám finanční krytí pro první závod a testování před ním, ale jednání s partnery stále probíhají,“ říká Jandová, která je také členkou akademie F4 CEZ a již testovala formuli 4 týmu SAPE Motorsport, s níž se zúčastní úvodního závodu v Balaton Parku.

Do dámské sestavy patří i Katarzyna Terlikowska, která se chystá předvést své dovednosti v Clio Cup s týmem KTT Infotec Racing. Svoji cestu v motorsportu začala na amatérských závodech a zúčastnila se polského šampionátu v automobilových závodech, kde získala několik titulů. Nyní přechází do Clio Cupu a těší se na novou výzvu a nové okruhy.

„Jsem nadšená a nemohu se dočkat prvního závodu. Jsem velmi zvědavá, jak si povedu proti zkušeným soupeřům. Jelikož jsem ambiciózní a systematická osoba, a účast v pohárové sérii vyžaduje intenzivní trénink, je to přesně to, co splňuje mé očekávání. Věřím, že bez ohledu na výsledky bude tento rok splněním snů a cílů, které jsem si stanovila,“ vysvětluje Terlikowska.

V neposlední řadě budeme o závodních víkendech vídat i Lindu Frey ze Švýcarska. Za volantem malého Renaultu Twingo se představí ve velmi vyrovnané sérii Twingo Cup. Po čase stráveném na závodních simulátorech je Frey připravena udělat další velký krok a dostat se na skutečný startovní rošt.

„Připravuji se závoděním na simulátorech, dobře jsem se naučila okruhy, zejména okruh Balaton Park, abych kompenzovala nedostatek skutečných závodních zkušeností. Hlavně si to chci užít a samozřejmě získávat zkušenosti. Porozumění skutečnému závodění, co se děje v boxech a organizaci víkendů, je pro mě klíčové,“ zmínila Frey.

Seznam mladých žen ve startovním poli různých závodních sérií nemusí být konečný. I další dívky se snaží prosadit ve světě motorsportu. Aktuální projekt akademie F4 CEZ  připravuje další generaci závodníků a závodnic, k nimž mimo jiné patří i Kristýna Kalistová, Natálie Jakuševová a Eliška Pytlounová.

Text: Aleš Sirný

Foto:

Linda Frey - archiv Linda Frey

Katarzyna Terlikowska - archiv Katarzyna Terlikowska

Kornelia Olkucka - archiv Kornelia Olkucka

Ostatní - F4 CEZ Akademie / Tomáš Feix

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting