V Rakovníku proběhne mistrovství světa v Mölkky - finské outdoor hře s kuželkami

Český svaz MÖLKKY a Albi, výhradní distributor hry pro Česko, zvou na mistrovství světa v této původně finské hře. V Rakovníku v Tenis Centru Cafex ve dnech 19. - 20. 8. 2017 proběhne světový šampionát, kterého se účastní desítky týmů z 12 zemí světa a každý se může přijít podívat a fandit. Záštitu nad MS převzala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová.

Molkky

Mistrovství světa ve hře Mölkky proběhne ve dnech 19. a 20. srpna 2017 v prostorách Tenis Centra Cafex, kde bude připraveno 36 antukových drah. Turnaj, na který organizátoři srdečně zvou veřejnost, bude otevřený celý víkend. Finálová kola jsou plánovaná na nedělní odpoledne cca od 15 do 17 hodin.  

Mölkky jsou venkovní týmová hra, ve které je cílem srazit přesný počet kuželek dřevěným kolíkem. Stejně jako třeba pétanque je hra fyzicky nenáročná, proto je vhodná v každém věku. Letos proběhne už 17. ročník mistrovství světa a české týmy se dlouhodobě účastní mezinárodních soutěží. Letos se poprvé koná mistrovství světa v České republice, přesněji v Rakovníku, kam se sjedou desítky týmů profesionálů i amatérů, aby si zahráli, zasoutěžili a pobavili se. A nebude chybět ani tým české společnosti Albi, která je exkluzivním distributorem hry v Česku a která se turnajů v Mölkky pravidelně účastní.

„Mistrovství světa v Česku chceme co nejvíce využít ke zvýšení povědomí o této hře, o které se tu málo ví, přitom je to skvělá rodinná hra, která by neměla chybět na žádné zahradě. A z osobního hlediska se těšíme především na to, že si turnaj pořádně užijeme”, říká Libor Pešl z Albi.

Molkky


O Albi:

Albi je český výrobce společenských a deskových her, dárků, přání a balícího sortimentu.  Firmu založil Antonín Kokeš v roce 1991, tehdy začínal prodejem papírových přání. Ta jsou součástí nabídky dodnes. Kromě nich se sortiment rozrostl na 5000 tisíc položek, v současnosti provozuje eshop se svými produkty, 19 kmenových prodejen po České republice a zboží Albi najdete v prodejnách více než 1500 partnerů od knihkupectví přes snad všechna hračkářství až po velké eshopy. V roce 2016 společnost dosáhla obratu více než 700 milionů Kč. Antonín Kokeš o Albi říká: „ Chceme prostřednictvím našich dárků rozdávat radost a ukázat, že naše hry dokážou zabavit a odtrhnout lidi od počítačů.”

Zdroj: TZ Albi

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.