V polovině sezóny SCC vede Severina Breitenmoser, nyní do Brna

Letošní sezóna Sports Car Challenge měla v plánu celkem 6 závodních víkendů, ale původní plány se zatím smrštily na 5 víkendů, a tak SCC vstoupila závodem na Hockenheimringu skoro do své poloviny sezóny.

Sports Car Challenge odjezdila v ČR hodně závodů, diváci si pamatují ještě časy Austria Euroserie, či Supersprint Challenge, pod kterými dříve jezdila. Možná se nám ještě vybaví i čeští jezdci, kteří se seriálu rychlých prototypů také dříve účastnili. Mostecký Michal Dolák s prototypem PRC Ford DVR V8 F1, Novopačtí Vondráci s PRC Alfa Romeo V6, nebo Edita Prášková, či Kamila Stará, ano i ti jezdili tuto závodní sérii. Dále do historie pak ještě Stejskal, Nerad, Vorel, ale také Michal Pavlík a jeden start v Brně absolvoval dokonce i legendární Otakar Krámský se svým spyderem Osella BMW.

AU2I8427.jpg

Letošní první závodní víkend absolvovali jezdci SCC v italském Misanu, společně s místní sérií Master Tricolore Prototipi, zde zvítězil Marco Fink z Německa na PRC BMW a ve slabší divizi pak Severina Breitenmoser ze Švýcarska s vozem PRC Honda CN.

Druhý závod sezóny hostil německý Hockenheimring a účast vozů již byla lepší, nestartoval zde jen Andreas Kufner z Německa, který z Misana odvezl dvě stříbra a odkoupil vůz se kterým dříve startoval v SCC také Alexander Seibold. Vítězství z Hockenheimu z velké divize 1 odvezl dvakrát Mirco Schultis s prototypem Oreca LMP3. Jeho největší konkurent Sven Barth s Ginettou LMP3 musel kvůli zdravotním problémů závody vzdát. V první jízdě v první divizi velkých prototypů tedy kraloval Schultis, před loňským vítězem SCC Mirco Finkem a třetí po napínavém souboji skončil Peter Kormann s prototypem PRC Audi Turbo. V dalším pořadí dobře obsazené divize pak skončil Rakušan Roland Ruprechter s PRC BMW, Roland Holzner z Rakouska s Tork Nissan a Wolfgang Terschl na LM3000. Ve druhé jízdě se pak Peter Kormann dokázal dostat před Finka a skončil druhý. Slabší divizi 2 si s přehledem opanoval Benjamin Hotz s prototypem Ligierem Turbo, který i přes menší obsah motoru dorážel směle na čelo závodu. Zatím co v první jízdě obsadila druhé místo německá závodnice Jasmine Fiedler s PRC Honda, tak v jízdě druhé po šesti kolech musela závodní dráhu bohužel opustit. Daniel Holzner byl s Ligierem JS51 Honda dojel třetí a na čtvrté příčce závod dokončila Severina Breitenmoser s PRC Honda. Druhý den si díky nedojetí Jasmine Fiedler polepšila a dojela si pro třetí místo. I to ji však v bodové matematice zatím stačí pro vedení v celém seriálu SCC.

Sports Car Challenge se nyní představí na Masaryk Racing Days v Brně, který v původním kalendáři promotéra ani nefiguruje, po té se předvedou boku DTM na Nürnburgringu a nakonec zavítá do Francie na autodrom Dijon.

Pořadí Sports Car Challenge 2022 po Hockenheimringu:

Severina Breitenmoser (CH) – PRC Honda – 86

Marco Fink (D) – PRC BMW – 74

Mirco Schultis (D) – Oreca LMP3 – 52

Benjamin Hotz (CH) – Ligier Turbo – 52

Andreas Kufner (D) – PRC BMW – 44

Daniel Holzner (A) – Ligier JS51 Honda – 40

Peter Kormann (D) – PRC Audi Turbo – 40

Roland Ruprechter (A) – PRC BMW – 34

Wolfgang Terschl (A) – LM3000 – 28

Jasmine Fiedler (D) – PRC Honda CN – 22

Vláďa Rožánek a Patrick Holzer, foto arpRedaktionsbüro

Sports Car Challenge 2022

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.