V Ostravě byl po roce k vidění světový beachvolejbal

Foto: Kateřina Pavlíčková

Loňský premiérový ročník čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB v plážovém volejbale Ostrava Beach Open, konaný ve fascinujícím industriálním prostředí areálu Dolní Vítkovice, doslova nadchl hráče i veřejnost a byl zařazen mezi tři nejlepší akce Světové série FIVB roku 2018.

Po roce se světová špička beachvolejbalu sešla v „ocelovém městě“ znovu, aby bojovala nejen o originální trofej, ale také o body do olympijské kvalifikace o Tokio 2020. Na kurtech mezi vysokými pecemi se představily jedničky v aktuálním žebříčku jak mezi muži, Norové Anders Mol a Christian Sørum, tak mezi ženami Kanaďanky Heather Bansleyová a Brandie Wilkersonová, a také několik olympijských vítězů či mistrů světa. Domácí příznivci se nejvíc těšili na obhájkyně loňského vítězství Barboru Hermannovou a Markétu Slukovou a loni čtvrté Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera.

Turnaj odstartoval 29. května kvalifikací pro 32 mužských a 32 ženských párů, mezi nimiž bylo i 7 českých týmů. Ani jednomu se však nepodařilo postoupit do hlavní soutěže. V ní se tak představily tři mužské a tři ženské dvojice s českou vlaječkou, do play-off se ale dostala pouze jediná. K velkému překvapení to nebyly loňské vítězky Hermannová se Slukovou, kterým se tentokrát v Ostravě vůbec nedařilo, ve skupině ani jednou nezvítězily a obsadily dělené 25. místo. Stejně se vedlo i dalším 3 českým párům, aspoň jednu výhru zaznamenaly Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová.

Jedinými zástupci ve vyřazovacích bojích se tak stali Ondřej Perušič a David Schweiner, jejich vystoupení ale stálo za to. Na senzační cestě k životnímu výsledku nejprve v osmifinále zdolali rakouský pár  Ermacora/Pristauz, ve čtvrtfinále olympijského vítěze a mistra světa Alisona s Álvarem Filhem z Brazílie a v semifinále světové dvojky z Polska Fijaleka a Bryla. I finále proti favorizovaným Norům Molovi a Sørumovi začali Češi skvěle, když vyhráli první set. Norové ale potom ukázali, proč jsou světovými jedničkami, utkání otočili a v tiebreaku proměnili pátý mečbol. Finále žen mělo čistě brazilské zastoupení, Agatha s Dudou porazily své krajanky Anu Patrícii a Rebeccu ve dvou setech.

Fotky jsou z pátku 31. května, kdy byly na programu zápasy ve skupinách a 1. kolo play-off.

Kompletní výsledky turnaje http://www.ostravabeachopen.cz/

Ostrava Beach Open

Další fotky z pátečního programu  https://www.zonerama.com/katypav/Album/5365371

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting