V neděli 31.7. odstartuje v Táboře Velká cena E.ON v triatlonu

Jihočeský Tábor hostí svým 33. ročníkem třetí díl Českého poháru v triatlonu. Po Plzni a Příbrami se závodníci v hlavní kategorii utkají na vzdálenostech 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Závod bude mít také punc Evropského poháru juniorů a Otevřeného přeboru zaměstnanců vojenské správy.

ilustrační

Dopolední nedělní program obstarají tradičně dětské a dorostenecké kategorie, podle věku na různých vzdálenostech. V pravé poledne se do vody rybníka Jordán vrhnou junioři ke svému závodu Evropského poháru, o hodinu později pak juniorky. Mezi favoritky patří i česká reprezentantka Simona Šimůnková, která potvrdila výbornou současnou formu bronzem minulý víkend na závodě v Rize. „Po několika závodech v cizině se moc těším do domácího prostředí,“ říká před závodem Simona.

Závod Českého poháru dospělých kategorií má naplánován čas startu na 16.30. Na startovní listině je mnoho zvučných jmen domácího triatlonu v čele s reprezentantem Janem Čelůstkou. Cestu za prvenstvím mu bude chtít znepříjemnit jindřichohradecký borec František Linduška, dlouhán z Pardubic Jan Volár nebo závodník z Ekol Elite František Kubínek. Z cizinců patří mezi adepty na vítězství Rus Bryukhankov. Ženské startovní pole zpestří souboj Slovenky Romany Gajdošové a Jitky Rudolfové, která vyhrála minulý víkend závod v Mělníku.

Vítězové nedělního závodu tedy získají kromě vypsané finanční odměny Muži (10.000,- Kč) Ženy (7.000,- Kč) také bonus v podobě mobilního telefonu modelové řady 2016 ve stejné hodnotě.

Přihlášky na www.czechtriseries.cz, podrobné informace k závodu na www.triatlon-tabor.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.