V Misanu byl v BOSS GP rachot i bez F1

 

Letošní čtvrtý závodní víkend BOSS GP přívítal okruh Marco Simoncelliho v Misanu, ve skutečnosti se díky Covidu odjely jen tři víkendy.

BOSS GP patří roky k vůbec nejrychlejším závodním sériím, které se jezdí na evropském kontinentu. Minulý závod na  RedBullringu patřil F1, ať již Stratfordově Benettonu, Gerstlovi s Toro Rosso, či Ponziovi s Jaguarem. V Misanu se BOSS GP muselo obejít bez těchto silných strojů, ovšem rachot zde udělalo i tak velký. Exceloval zde domácí pilot Marco Giotto na Dallara GP2, který oba závody vyhrál a dvě pódiová umístění čekala v Misanu Colomba a Martucciho, tedy další domácí jezdci s GP2, ovšem při závodě nebylo na růžích ustláno ani pro jednoho, ale Giotto své zlato uhájil, přičemž Colombo poškodil přední křídlo. Gianluca De Lorenzi ještě dvě kola před cílem okupoval se svou Dallara WS druhou příčku, ale o dvě pozice nakonec přišel a musel se spokojit se čtvrtým místem, hned za ním dojela další Dallara WS O´Connella.

Velké vedro čekalo na jezdce i v neděli. Suverénně zvítězil opět Giotto a má skvěle nakročeno ke třetímu titulu v BOSS GP. Za Giottem dojel druhý Colombo a příliš opatrný Martucci se musel smířit s bronzem. Brambory odvezl O´Connell a pobavil skvělými předjížděcími manévry při své premiéře v BOSS GP. Páté místo odváží z Misana Andreas Fiedler, který tak oslavil svoje narozeniny a Thomas Jackemeier se nemá také za co stydět, skončil na šestém místě.

Další závod má na programu po letní pauze Nürnburgring, po té je již v kalendáři Brno.

Pořadí BOSS GP po Misanu:

Open Class:

Ingo Gerstl (A) Toro Rosso F1 – 97

Ulf Ehninger (D) Benetton F1 – 85

Riccardo Ponzio (I) Jaguar R5 F1 – 38

Anton Werner (D) Dallara IRL – 38

Phil Stratford (USA) Benetton F1 – 22

Formula Class:

Marco Giotto (I) Dallara GP2 – 143

Simone Colombo (I) – Dallara GP2 – 97

Luca Martucci (I) – Dallara GP2 – 92

Andreas Fiedler (A) – Dallara GP2 – 89

Thomas Jackemeier (D) – Dallara GP2 – 69

 

Vláďa Rožánek, BOSS GP

Foto Angelo Poletto

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.