Mistrovství světa v triatlonu do 23 let -  Mexiko, Cozumel

V mexickém Cozumelu se v uplynulém týdnu rozhodovalo o Mistrech světa v olympijském triatlonu.

V závodě K23 mužů jsme měli dva reprezentanty. Naděje na dobrý výsledek skončily pro Jiřího Kaluse už během plavecké části, kdy v zápalu boje dostal od soupeře pěstí, ztratil brýle a kontaktní čočku. Následně minul bojku, a tak byl v cíli diskvalifikován.  Plavání se naopak povedlo Františku Linduškovi. Fanda se po plavecké části pohyboval v druhé skupině se ztrátou dvaceti vteřin na čelo závodu. Během úvodních dvou cyklistických okruhů zvládla stíhací skupinka náskok smazat a o konečném pořadí se tak rozhodovalo až v běžecké části. I přes pozdní čas startu panovaly v Cozumelu vysoké teploty. ”Díky posunutí startu nebyl běh takové peklo, ale stále bylo vedro. Plavání bylo dobré, na kole jsem se vařil a běh jsem se snažil nepřepálit, abych zůstal ve hře alespoň o první půlku startovního pole," okomentoval své 29.místo František Linduška.

Zimovjanová

Jedinou českou zástupkyní v poli K23 žen byla Tereza Zimovjanová. Terka zaváhala v plavecké části. Obeplavala bóji, kterou nemusela a ztratila tak cenný čas na vedoucí skupinku. Během cyklistické části se pohybovala v malé šestičlenné skupince, která příliš nespolupracovala a ztráta tak postupně narůstala. Terka přesto závod nevzdala, bojovala až do konce a doběhla si pro konečné 24.místo. Pro Terezu jsou to cenné zkušenosti do budoucnosti, v kategorii K23 bude závodit ještě další dva roky.

Třetí titul v řadě (dva juniorské a jeden K23) získala Němka Laura Lindemann. Mezi muži dominoval nizozemský reprezentant Jorik Van Egdom.

TZ a foto: Česká triatlonová asociace