V Jablonci se bude závodit při svíčkách i ve skiatlonu

Noční sprinty za svitu pochodní i loučí a tradiční nedělní skiatlon odstartuje o víkendu 14. a 15. února již pátý ročník seriálu netradičních běžeckých závodů pro všechny příznivce bílé stopy, který pořádá nejstarší český lyžařský časopis SKI magazín s podporou firem Atomic a Salomon.  

skiatlon

“Běh na lyžích může mít mnoho tváří,” zní hlavní heslo organizátorů u nás nejoriginálnější lyžařské série propojující trojici atraktivních, divácky zajímavých a zcela protichůdných lyžařských závodů. Na začátku byla snaha dát lyžařům běžcům možnost poměřit své schopnosti i v jiných typech závodů než stále populárnějších dálkových bězích jako Jizerská 50 a dalších. “Popularita laufů v posledních letech strmě stoupá. Ostatně stejně jako popularita běhu jako takového. Každý ale nechce závodit na tratích o délce padesáti kilometrů. Právě pro ně jsme se snažili vytvořit alternativu,” vysvětluje za organizátory tour zástupce šéfredaktora SKI magazínu Jan Klouček. “Dnes je náš seriál největším svého druhu u nás a čítá tři závody lišící se od laufů i jeden od druhého prakticky ve všem.”  Při nočních sprintech se závodníci, za svitu loučí a svíček, seřadí do čtveřic, z nichž systémem play-off postupují vždy dva nejlepší až do závěrečného finále. Při skiatlonu si lze vyzkoušet oba dva lyžařské styly a během crossu prověřit obratnost i schopnosti rychlého úsudku a rozhodování. Navíc všichni závodníci mají možnost porovnat své výkony s časy Dušana Kožíška, Ladislava Rygla, Aleše Razýma, Zuzany Kocumové a dalších špičkových běžců, kteří už v minulosti právě ve SKI magazín Tour triumfovali.   

Kožíšek

Běžecký super-víkend, jak organizátoři sloučení dvou úvodních závodů série do dvou dnů nazvali, se uskuteční na stadionu v Jabloneckých Břízkách o druhém únorovém víkendu. Registrace jsou otevřeny pro kohokoliv, online za zvýhodněnou cenu se lze přihlásit do čtvrtka 12. února na adrese tour.skimagazin.cz, dodatečně i přímo před závody na stadionu. Sprinty startují v sobotu v 17:00, nedělní skiatlon se běží od 12:00 hodin.  

Více o závodech SKI magazín TOUR: http://tour.skimagazin.cz/  

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting