Místo koní se v Chuchli budou prohánět běžci a lyžaři! Metropole hostí zimní duatlon

V sobotu 9. února v Praze - Chuchli pokračuje Český pohár v zimním triatlonu. Čtvrtý díl v šestidílném seriálu má název Zimní duatlon Praha 2013 a pojede se jako kombinace běhu a lyžování volnou technikou. Mimo to má závod v české metropoli statut Akademického mistrovství České republiky pod patronací České asociace univerzitního sportu.

Dostihové závodiště v pražské Chuchli bude v sobotu patřit milovníkům běhu a lyžování. Závod s názvem Zimní duatlon Praha se pojede jako kombinace běhu a běhu na lyžích volnou technikou. Dorostenci, junioři a dospělí budou závodit na tratích 5 kilometrů běhu a 8 kilometrů na běžkách. Úvodní běžecká část proběhne ve dvou okruzích, lyžování je naplánováno jako osm kilometrových okruhů.

zimní triatlon

Mladší ročníky budou závodit na zkrácených tratích. „Bylo to jedním z našich cílů, pozvat a oslovit i děti. Ty se klasických závodů v zimním triatlonu zúčastnit nemohou, protože jízda na horském kole ve sněhu je obtížná a mohlo by docházet ke zraněním. Tady jsme kolo vynechali, takže se bude jen běhat a lyžovat,“ vysvětlil na úvod ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz.

Ten se na závod těší a láká a na ideální podmínky. „Máme vše připraveno. Běžecká část proběhne po klusácké dráze, na lyžařském okruhu je pak všude minimálně půl metru technického sněhu. Doufám, že si cestu do Chuchle najde co nejvíce závodníků a diváků. Ti budou mít z tribuny dokonalý přehled o dění na trati,“ uzavřel Dvořák.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.