V Česku bude poprvé k vidění nové BMW M5. Ozdobí „grid“ galavečera Zlatý volant

41. ročník tradiční motoristické ankety Zlatý volant s sebou přinese oproti předchozím ročníkům řadu zajímavých změn. Jednou z nich bude vstupní hala stylizovaná do závodního depa včetně gridu, tedy startovního roštu, naplněného závodními auty a krásnými "grid girls". Velkým svátkem pro fanoušky rychlých kol bude expozice zbrusu nového BMW M5, které bude v Česku k vidění vůbec poprvé, a to navzdory faktu, že se oficiálně představí až 31. března. Celkem bude příští čtvrtek v areálu PVA Expo v pražských Letňanech vystaveno více než 15 sportovních aut, jeden motocykl a jedna motokára. "Nejde jen o navození atmosféry. Rychlá auta ke Zlatému volantu neodmyslitelně patří. Bez nich by to nebyl ten správný svátek motorsportu," říká výkonná ředitelka pořadatelské agentury Pozitif Jana Svobodová.

Své nejostřejší modely zde vystaví také čeští výrobci. Konkrétně půjde o aktuální Škoda Octavia RS a také cupovou verzi Octavia Cup v novém designu Golden Zebra, se kterým se český okruhový pohár prezentoval na prestižním veletrhu Essen Motorshow. "Na pomyslném startovním roštu bude chybět snad jen sportovní letadlo. Našimi čestnými hosty nicméně budou také úspěšní čeští piloti závodu Red Bull Air Race Marek Šonka a Petr Kopfstein," dodává Jana Svobodová.

Vystavená nebudou jen klasická sportovní auta. Na místě bude přistaven závodní tahač českého týmu Buggyra racing, který v roce 2017 zvítězil v mistrovství Evropy FIA ETRC. Nepůjde o jediný závodní stroj, který loni zářil na evropských okruzích. Vchod do haly zkrášlí Seat Leon Cup Racer, se kterým český závodník a jeden z finalistů Zlatého volantu Petr Fulín vyhrál v evropském šampionátu evropských vozů ETCC. Nepůjde o jediný Seat v sále. Na odiv zde bude vystavený také sériový ostrý hatchback Leon Cupra. Ve vnitřních prostorách haly nebude chybět závodní motocykl Ducati patřící slavnému závodníkovi Karlu Abrahamovi nebo závodní motokára ART KZ2.

Zlatý volant

Na místě budou dále přítomné také další sportovní modely značky BMW, konkrétně modely M3 a M4. Vstup do haly bude společně se Seatem hlídat rallyový speciál Ford Fiesta WRC. Fanoušci značky Subaru zde najdou modely WRX STI a BRZ. Dalšími vozy, které zkrášlí letňanský grid bude povedené sportovní kupé Lexus LC 500 nebo Mercedes Benz AMG GT C Roadster. Výčet výkonných aut uzavírá působivé GT korejského výrobce Kia Stinger. Na své si přijdou také fandové nových technologií a ekologických konceptů. Posledním z vystavených vozů totiž bude nový elektromobil od Volkwagenu e-Golf.

TZ a foto: Agentura POZITIF

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.