Titul pro Yasmeen, Aliyyah při premiéře s AMG GT3 druhá

Úspěšný víkend pro Buggyra Racing na Hungaroringu

Na poslední závod sezóny ESET Cup series vyrazil tým Buggyra Zero Mileage Racing ve hvězdném obsazení Enge, Lacko, Yasmeen a Aliyyah Koloc a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

PFDX2412

Minulý týden jsme tady závodili s pěti tunovým tahačem a teď tu jezdíme s Mercedesem AMG GT3. Nesmírně si to užívám, je to snad 12 let co jsem naposledy seděl ve voze GT3, ale podle výsledků to vypadá, že jsem to úplně nezapomněl. Jak ze sprintu, tak z endurance je z toho druhé místo, takže pro mě určitě super zážitek, další dva poháry do GT kolekce a skvělá týmová práce s Aliyyah v endurance závodě,“ radoval se z úspěšného víkendu Adam Lacko. „V sobotu to pro mě byl vůbec první závod s GT3 a hned endurance, kde jsem za volant usedala po Adamovi. Z výsledku jsem nesmírně nadšená, je to skvělá zkušenost a jsem ráda, že se mi dařilo držet tempo s ostatními v naší kategorii a druhou příčku udržet,“ komentovala Aliyyah s nadšením svojí závodní premiéru se šesti set koňovým Mercedesem AMG GT3. Aliyyah nastoupila i do nedělního sprintu a mohla si tak ze seznamu odškrtnou další „poprvé“ v kategorii GT3. „Dnešní závod na mokru jsem si opravdu užila, minulý týden nám tady taky pršelo při závodech ETRC a musím říct, že s GTčkem je to o poznání jednodušší. I dnes se mi podařilo vybojovat stříbro, takže mám velkou radost a nemůžu se dočkat, až budu mít další možnost s tímhle autem závodit,“ dodala Aliyyah.

20201024_ESET_04_MP_IMG_0746

Její sestra Yasmeen na Hungaroringu bojovala s vozem Renault Clio Cup RS o titul šampiona endurance v kategorii do dvou litrů. „Trať je tady dost těžká, obzvlášť na mokru to opravdu hodně klouže a popravdě nejsem se svojí jízdou v endurance zas až tak spokojená, ale podstatné je, že se nám s Tomášem podařilo v závodě vybojovat druhé místo a tím pádem i titul v naší kategorii. Musím říct, že je to opravdu úžasné, získat ve své první sezóně titul, obzvlášť potom jaké zklamání byl první závod v Grobniku,“ jásala nadšením šestnáctiletá Yasmeen. K sobotnímu zisku titulu nakonec Yasmeen přidala ještě dvě výhry s Cliem v nedělních sprintech. „Teď už můžu být se svým výkonem opravdu spokojená,“ podotkla Yasmeen se smíchem.

Byla to opravdu zábava nahánět se s Tomášem Pekařem, to Clio je neskutečná hračka, kdykoliv bych si tohle znovu zopakoval. Závod jsme sice dokončili druzí, ale našim cílem bylo celkové umístění a tam se zadařilo a máme to v kapse,“ radoval se Tomáš Enge.

20201024_ESET_04_PF_IMG_9030

Letošní sezóna byla velmi krátká a velmi nestandardní, ale myslím, že se nám z ní podařilo vytěžit maximum, s GTčkem máme ze závodů a testování najeto několik tisíc kilometrů a několik pódiových umístění, všichni naši jezdci v rámci Buggyra Academy se nesmírně zlepšili, Yasmeen končí svojí první sezónu na prvním místě, takže bych letošek hodnotil velmi úspěšně a doufám, že příští rok už bude více ve standardním režimu,“ shrnul Enge úspěšnou sezónu 2020.

TZ a foto: Buggyra Media

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting