Úspěch i smůla HKC v Písku

Mostecký HKC Racing Team se vrátil z motokárového mistrovství republiky, které se tentokrát konalo na trati v Písku. Favorizovaný Dan Skočdopole tentokrát ukořistil celkové stříbro, ale umístění ostatních jezdců bohužel neodpovídalo vynaloženému úsilí a odvedeným výkonům. Tým provázela smůla v podobě nezaviněných kolizí i technických problémů.

Skočdopole ve své třídě Bambini bezkonkurenčně vyhrál měřený trénink. Po startu prvního závodu se ujal vedení, jenomže později ho jeden ze soupeřů nevybíravě atakoval a poslal mimo trať. Pořadatelé jej za to sice penalizovali, ale Dan se po návratu do závodu už nestihl propracovat výš, než na třetí místo. Také ve druhém závodě pak odstartoval jako první a po celých osm kol byli diváci svědky úžasných a vyrovnaných soubojů nárazník na nárazník, bok po boku. Cílem pak malý závodník mostecké stáje projel těsně druhý a stejně byl klasifikován i v celkovém hodnocení víkendu.

"Motokáry jsou samozřejmě hodně kontaktní a Dan tentokrát doplatil na agresivitu soupeře. Jeho výkon byl ale výborný a druhé místo si drží i v průběžném hodnocení republikového mistrovství. Uděláme všechno pro to, aby ho udržel i na závěrečném podniku šampionátu na konci září ve Vysokém Mýtě," dodal trenér Ivan Houzák. "V Písku jsme taky zažili určitý pocit zdravé hrdosti, když si tu odchovanec naší HKC Akademie motorsportu Marek Boris Machulda už s předstihem zajistil titul mistra republiky ve třídě Kadet. U nás se závoděním začínal a dnes jezdí u továrního týmu Praga. Základy každopádně dostal dobré," doplnil ještě trenér.

Dodal, že v nejvíce obsazené kategorii Easy 60 se tentokrát mosteckým jezdcům nedařilo podle očekávání. "Adam Králík, Martin Danč, Ondra Nigrin, Honzík Janovský a Katka Nováková bojovali v náročné konkurenci jako lvi, ale jejich umístění nakonec neodpovídalo tomu, co jsme od píseckého víkendu čekali. Motorsport občas přináší i takové situace. Hodně se nás tentokrát držela smůla, Adama potrápila technika, jiní se dostali do nezaviněných skrumáží. Většinou skončili až okolo desátého místa, což nebývá zvykem. Je pravda, že ze čtyř děvčat ve startovním poli byla Katka nejrychlejší. Rozhodně se nedá říct, že bychom z Písku přijeli zklamaní, ale při posledním podniku za měsíc chceme skončit mnohem lépe," řekl ještě trenér. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.