Únava vykonala svoje

Český tým přes dobrý výkon prohrál v dnešním zápase s Irskem 10:12, a propadl se tak do oblasti mezi třináctým a patnáctým místem. Utkání s Irskem začalo pro naše barvy velmi dobře, Jonathan Munk dominoval na prvních třech rozhozech a útok získanou vyhodu přetvořil do vedení 3:0. Irové se však ještě v první čtvrtině dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky.

lax

Po celé tři čtvrtiny zápasu vedl náš tým, i když se Irové drželi stále v závěsu, dokázali stále rozdíl udržet v mezích tří branek. Právě s tímto rozdílem v podobě stavu 10:7 pro naše barvy vstupoval zápas do poslední periody. V ní se bohužel projevila únava českého týmu a Irové pěti brankami v řadě otočili stav zápasu. Češi už nedokázali kontrovat, a tak zápas skončil výsledkem 12:10 pro Irsko.

Česká Republika - Irsko 10:12 (4:2, 2:2, 4:3, 5:0)

Zítra má český tým volno, ve čtvrtek bude hrát s prohraným ze zápasu Švýcarsko - Irsko, takže se teoreticky můžeme potkat opět s Irskem. Vítězstvím v tomto zápase bychom se posunuli do utkání o 13. místo, jinak budeme bohužel hrát až o patnáctou příčku.

Elitní Modrá skupina uzavřela svou základní část. V prvním dnešním velmi dramatickém zápase porazilo Japonsko v prodloužení Anglii 13:12 a skončilo tak na páté příčce, Anglie je šestá. Ve druhém dnešním zápase Modré skupiny potvrdily USA svou dominanci a jasně porazily Irokézy 18:5. Poslední zápas této skupiny přinesl vítězství Kanady nad Austrálií 12:5.

lax

USA a Kanada mají tak zítra volno a nastoupí až do čtvrtečních semifinálových zápasů. Irokézové a Anglie budou zítra hrát prolínací zápasy se Skotskem a Izraelem, jejich vítěz postupuje do semifinále, poražení budou hrát o 5. až 8. místo.

Text a foto: Petr Tahal