Tým Scuderia Praha obhajuje vítězství v závodě 24H Portimao

Třetí rok po sobě hostí portugalský okruh Autodromo International do Algrave jeden z podniků Hakook 24H holandského promotera agentury Creventic. Závod v Portugalsku je první ze dvou evropských vytrvalostních závodů na 24 hodin, které se letos započítavají do 24H Series Europe i 24H Series Continents. Na startu závodu Hanook 24H Portimao se postaví, letos dosud neporažený, český tým Bohemia Energy Scuderia Praha s vozem Ferrari 488 GT.

Autodromo International do Algrave, otevřený  v roce 2008 je jedním z nejmodernějších motoristických zažízení v Evropě. Skvělá vybavenost doplňuje krásné prostředí portugalského regionu Algrave. Pro jezdce představuje dráha skutečnou výzvu. Kopcovitý profil trati s rychlými zatáčkami neposkytuje jedcům čas na odpočinek. Navíc do některých zatáček není dobře vidět a jedou se tak téměř "naslepo". 

Třetí závod seriálu 24H Series by Hankook nabídne v nejsilnější třídě A6 pole 10 vozů GT. Český tým Bohemia Energy Scuderia Praha přijíždí obhajovat vítězství z let 2018 a 2017 na tomto okruhu, ale i prodloužit letošní vítěznou sérii. Český tým bude tentokrát čelit konkurenci dalších týmů s výkonnými vozy Mercedes-AMG, Audi, Ferrari a Porsche.

Dnes, v pátek, jsou na programu volné tréninky, včetně nočního, a kvalifikace. V sobotu 6.7. se závodní vozy připravé na startovním roštu v 11 hod. a start závodu je přesně ve 12. hodin. Cíl závodu bude v neděli 7.7. v pravé poledne.

Živé vysílaní v kvalitě HD s komentářem z týmu Radio show Limited, známé od společnosti IMSA Radio a Radio Le Mans, je dostupný na internetových stránkách seriálu a na YouTube kanálu. Pravidelně se také aktualizují informace na Twitter, Facebook a Instagram (24H Series).

Foto: V. Sýkora (závod 12H Brno 2019)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.