Tým ProcarMotorsport zabojoval na chorvatském Grobniku

Další dobrodružství Patricka Schobera ve formuli 4 se konalo v Chorvatsku na autodromu Grobnik u Rijeky.

V pátečním volném tréninku, se ukázalo, že tým poslal Patricka Schobera s nevhodným převodem na trať s nevhodným převodem, a tak nezbylo nic jiného než pro další trénink změnit nastavení vozu.

Mladý patnáctiletý Slovák byl prvním jezdcem ze všech Formulí 3 a 4, který vyjel na mokrou trať. Počasí se ale hodně zhoršilo, déšť se ale změnil v bouři a zatímco všichni ostatní piloti byli v boxech, Patrick byl poslední, který dokončil trénink.

Ne zcela pozitivní zkušenost v Grobniku, se ještě zhoršila při první sobotní kvalifikaci. Patrick Schober měl velké štěstí, že se vyhnul nehodě, když se mu po prvním kole uvolnil šroub na pravé přední nápravě.

Po provizorní opravě byl monopost připraven na odpolední závod. Patrick Schober odvedl velmi dobrou práci, až na špatný start. Nebyl sám, kdo dělal chyby, a nakonec dokončil závod na druhém místě a získal důležité body.

Neděle již vypadala jinak. Zvýšila se důvěra k vozu a velmi dobře fungujícímu provizornímu řešení na přední nápravě. V kvalifikaci chybělo jen šest desetin na nejrychlejší kolo ve formuli 4.

V závodě měl Patrick Schober štěstí a po skvělém startu se dokázal odtrhnout od svého největšího rivala a získal náskok několika vteřin. Nicméně, v průběhu závodu, Patrika ostatní zvolna dotahovali. Nakonec se mu však bezchybnou jízdou podařilo dokončit závod na prvním místě ve formuli 4 a získal tak vítězství v chorvatské Grand Prix.

Tým konstatoval, že ve srovnání se Salcbugringem byla tentokrát konkurence menší, ale výrazně rychlejší.

Tým Procar Motorsport je si vědom, že s omezeným rozpočtem je obtížné soutěžit s konkurenty, jejichž rozpočet jim umožňuje dostat z auta maximum.

"Samozřejmě se nevzdáme a v dalším závodě na Slovakiaringu budeme znovu bojovat," řekl Patrick Schober.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.