Úspěšná premiéra týmu Mičánek Motorsport v seriálu Lamborghini Super Trofeo

Tomáš Mičánek s Kurtem Wagnerem dvakrát na pódiu třídy AM, Zaruba s Konollem odvážejí z Anglie body za dvě umístění v první desítce. 

Uplynulý víkend přinesl letošní první závody prestižního pohárového klání Lamborghini Super Trofeo. Dějištěm prvních dvou závodních jízd byl britský Silverstone, kde se závodilo při kulise šampionátu Blancpain GT Series. Mezi necelou třicítkou závodních vozů byly také dva speciály brněnského týmu Mičánek Motorsport o jejichž pilotáž se starali Josef Záruba s Jakubem Knollem a Tomáš Mičánek s Kurtem Wagnerem.

Záruba s Knollem patřili od prvního tréninku díky časům Josefa Záruby k nejrychlejším posádkám celého pole, což potvrdili i v kvalifikaci, kdy Zárubu od zisku pole position dělilo pouhopouhých 7 tisícin vteřiny.

Svou rychlost Záruba potvrzoval i v samotném závodě, kdy s přehledem udržel své druhé místo a k povinné zastávce v boxech zajížděl v polovině závodu s osmi vteřinovým náskokem. Střídajícího Knolla po návratu na trať přibrzdil safety car, což mělo za následek ztrátu vybojovaného náskoku. Pro Knolla představuje nové Lamborghini Huracane stále novou techniku, se kterou se stále ještě sžívá.

„Huracan je svělé a rychlé auto. Tým odvedl při přípravě skvělou práci, stejně jako Jožka, jehož časy zde byly opravdu výborné. Se svým výkonem nemohu být spokojen, protože o safety caru jsem ztratil pár pozic a skvěle rozjetý závod jsme dokončili až na devátém místě. V neděli to pak bylo podobné. To jsem závod rozjížděl z dvanácté pozice a do boxů jsem zajížděl z místa patnáctého. Jožka pak skvěle zabojoval a v cíli z toho pak bylo další deváté místo,“ tak zněla slova Jakuba Knoll, po návratu ze Silverstone.

Své hodnocení přidal i manažer týmu Jiří Mičánek jr.:

„Myslím, že jsme v paddocku zanechali velice dobrý dojem. Jakub s Jožkou byli dvakrát v první desítce absolutního hodnocení a Tomáš s Kurtem Wagnerem vystoupali dvakrát na bronzový stupínek ve třídě PRO-AM. Toto jsou výsledky se kterými můžeme být po prvním víkendu spokojení.“

„Věřím, že v našich možnostech jsou výsledky, které budou ještě o něco lepší, tak uvidíme jak se nám bude dařit při příštím podniku v Misanu,“ dodává Jiří Mičánek jr.

Slova dalších jezdců:

Josef Záruba: „Druhý nejrychlejší čas v kvalifikaci je výsledek se kterým mohu být určitě spokojen. Byl to dobrý víkend s nádhernou kulisou. Tým fungoval skvěle a stejně tak i organizace. Byla to po roce opět skvělá zkušenost a už se moc těším na příští závody v Itálii. “

Tomáš Mičánek: „O tom, že budu v Anglii startovat se rozhodlo krátce před začátkem víkendu. V prvním tréninku jsem tak v autě seděl úplně poprvé a stejně tak to byly i mé první metry na dráze v Silverstone. Ten okruh je dlouhý a hodně náročný a tak mi chvilku trvalo, než jsem si zvyknul. Nakonec to ale vše dopadlo skvěle. Příště již pojede Libor Dvořáček a já se vrátím opět do role týmového inženýra. O to více si však cením dosažených výsledků.“

Kurt Wagner: „Dvě pódia na úvod sezóny jsou určitě dobrý výsledek. Chci poděkovat Tomášovi a celému týmu za perfektní přípravu a práci v průběhu celého týdne.“

Zdroj: PR GP Group s.r.o.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.