TÝM BUGGYRA ZM RACING ZAHÁJIL PREMIÉROVOU SEZÓNU EURO NASCAR

Stalo se tak testováním na okruhu v Mostě, v hlavní roli pilotek speciálů Nascar se představily sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy, přičemž první závod se uskuteční v první polovině května ve Španělsku.

Na dvojčata, která v létě oslaví osmnácté narozeniny a budou v šampionátu startovat s čísly 29 a 38, čeká v rámci prestižní série šest závodních víkendů. O body a poháry se bude bojovat od 14. května do 30. října na okruzích ve Španělsku, Anglii, Itálii, Česku, Belgii a Chorvatsku. Závod v Mostě je naplánován na první zářijový víkend, přičemž Buggyra ZM Racing zde bude startovat i v ME tahačů. 

Zdroj dynamické sekce: » Buggyra_NASCAR_test (Fotogalerie)

Přes rozpaky k nadšení

Jednotlivé zastávky jsou rovnoměrně rozděleny mezi, EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2(AM). „Vzhledem k tomu, že nastupujeme do první sezóny, preferujeme logicky kategorii EuroNASCAR 2, která je odrazovým můstkem pro mladé jezdce.“ konstatoval stájový boss Martin Koloc. „Vedle mentální bude potřeba i fyzická síla, chybí posilovače a další technické vymoženosti. Každopádně NASCAR nabízí mimořádnou platformu pro dlouhodobý vývoj jezdců, jedná se o souboj téměř 40 závodníků na víceméně stejných autech, nikdo nikomu nic neodpustí.“  

Jsem hodně zvědavý na data. Na holkách je vidět, že za sebou mají testování v Chorvatsku a ve Francii, je tam posun. První kola jsme víceméně zahřívali mustanga a zkoušeli, jestli všechno funguje. Je super, že se obě chovají k autu s patřičným respektem a správně odhadly, kam je pustí technika. NASCAR je o návratu k závodění se vším všudy, s autem se sice dá dělat něco v rámci nastavení, nicméně kvality řidiče rozhodují mnohem více, než je tomu například v F1, což se ostatně před časem komentovalo. Vidím to tak, že se budou s každým kilometrem zlepšovat, uvidíme, jak budou jezdit v balíku,“ doplnil z pozice mentora David Vršecký, který by se podle všechno měl zúčastnit jako jezdec závodu v Mostě a NASCAR osmiválec o síle 450 koní přirovnal k motokáře se sílou závodního trucku.

Jasná řeč čísel

Nemalou roli v rozhodování ohledně rekordně vytížených sester sehrálo mediální pokrytí NASCAR WHELEN EURO. Každý závodní víkend je vysílán živě v celkovém počtu 38 hodin, celková roční průměrná sledovanost je přes 26 000 hodin. 13 minut dlouhý sestřih z každého závodního víkendu je distribuován do celého světa, jehož obsah oslovuje 300 milionů domácností. Dosah na sociálních sítích pořadatele se šampionát těší ročním průměrem 15 milionů reakcí.

Čísla nelze ignorovat, realita je taková, že evropský NASCAR se rovná prestižní sérii s napojením na americkou sérii, která slouží jako vzor propojení motoristického sportu s byznysem. Naši účast bereme jako průpravu pro vytrvalostní závody, jednou bychom rádi zkusili i čtyřiadvaceti hodinovku Le Mans. “ dodal Martin Koloc. 

TZ a foto: Buggyra ZM Racing

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting