TÝM BUGGYRA ZM RACING VSTOUPÍ DO SÉRIE EURONASCAR

V následující sezóně se v sérii NASCAR Whelen Euro Series (NWES) premiérově představí stáj Buggyra ZM Racing, která tímto krokem rozšíří globální aktivity spojené se značkou Buggyra. Aliyyah a Yasmeen Kolocovy budou závodit v kategoriích EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2 na speciálech Ford Mustang. Sedmnáctiletá dvojčata budou závodit se startovními čísly 29 a 47.

Koloc_NASCAR.jpg

Mladé a úspěšné

Po srpnovém představení během Club Challenge v Mostě a úspěšném testování speciálu EuroNASCAR na testovacím okruhu NWES ve Fontenay Le Comte v listopadu, padlo rozhodnutí, na jehož základě se Aliyyah a Yasmeen Kolocovy stanou historicky nejmladšími závodnicemi NASCAR Whelen Euro Series. Účastí v obou kategoriích šampionátu hodlají sestry posouvat své jezdecké umění a získávat nové zkušenosti.

„Hodně se těším na novou výzvu. Všechna letošní testování jsem si užila. Navíc mohu těžit ze závodů tahačů i vozů GT,“ konstatovala Aliyyah, která nastoupí se startovním číslem 29. 

S číslem 47 se pak představí Yasmeen Koloc, která začala v roce 2019 na motokárách, během dvou let se vypracovala mimo jiné ve vítězku vytrvalostního šampionátu TC-2.0 (2020). Má zkušenosti s monopostem Formule 4, na speciálu Mercedes AMG GT- 4 ovládla poslední závod sezóny série ESET CUP.   

„Nemohu se dočkat nové výzvy. Řízení speciálu NASCAR se sice odlišuje od pilotování vozů kategorie GT4, o to více se těším. Odhaduji, že to bude zábava,“ potvrdila Yasmeen Koloc. 

Šampionát 2022 NASCAR Whelen Euro Series bude zahájen 9. – 10. dubna na německém okruhu, Hockenheimring, celkem se šampionát pojede v sedmi zemích. Vítězové budou korunováni 29. – 30. října na chorvatském okruhu Autodrom Grobnik.

TZ: Buggyra ZM Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.