Tým Buggyra Racing s oběma posádkami úspěšně v cíli 42. ročníku Rally Dakar

Premiérový start Dakaru v Saudské Arábii dopadl na výbornou, když se slavná soutěž přiblížila zase ke svým kořenům. Martin Šoltys obsadil s Tatrou Phoenix celkově jedenáctou příčku a Josef Macháček splnil misi týmu, když zcela nový Can-Am Buggyra MK50 XRS dovezl až do cíle rallye.

Byl to dlouhý a těžký Dakar, shodly se v cíli obě posádky. Nechyběly rychlé pisty, kameny, písčité pláně i dunová pole. Byl to velký skok od toho, co zažívali jezdci v uplynulých letech v Jižní Americe. Vyrovnaný výkon předvedla posádka ve složení Martin Šoltys, David Schovánek a Tomáš Šikola, kteří o umístění v první desítce přišli až v samotném závěru soutěže. „Pomalu se určitě dnes nejelo. My ale měli jeden cíl, a to za sebou udržet jednoho z jezdců Mazu. A to se podařilo. Chtěli jsme být ve výsledcích výše, ale určitě mě to nemrzí. Jeli jsme sem s tím, že si to užijeme. V posádce jsme měli letos velkou pohodu bez rozepří. Vše proběhlo v pohodě a jedenácté místo určitě bereme,“ hodnotil v cíli dnešní etapy devátý Martin Šoltys.

Ve zcela nové roli se na Dakaru ocitl Josef Macháček, kterého navigoval Vlastimil Tošenovský. Do rukou dostal zbrusu nový speciál Can-Am z dílen týmu Buggyra Racing a namísto testovacího programu se tým vydal k ostrému startu. „Chtěl jsem ještě dnes nadělit týmu výsledek v top ten. A z počátku se to i dařilo. Pak jsme si ale s Vlastíkem řekli, že to přeci chceme dojet. Byl tam jeden moment, kdy jsme šli málem zase přes střechu a v tu chvíli jsme pokorně soutěž dokončili. Když vezmu, co se dělo na prvních třech kilometrech soutěže, je skvělé, že jsme až tady. Myslím, že jsme nasbírali mnoho cenných zkušeností a těším se na to, jakým vývojovým směrem půjde auto dál,“ řekl ke splněné misi Josef Macháček.

Jsme určitě spokojeni. Věděli jsme, že s novým autem pro kategorii SSV budou problémy, ale důležité je, že jsme Dakar absolvovali celý. Kluci dnes vědí, co je potřeba vylepšit nebo udělat úplně jinak, a to bude hlavní téma na následující dny. Martin Šoltys se celý Dakar pohyboval na osmém nebo devátém místě. Bohužel se ve včerejší etapě objevily technické problémy, které je odsunuly na konečnou jedenáctou pozici. Posádka ale předváděla vyrovnaný výkon a zbytečně neriskovala. Všichni členové týmu si zaslouží velké poděkování, protože jsme jako parta fungovali skvěle,“ uzavřel hodnocením letošní Dakar manažer týmu Jan Kalivoda.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.