Tvrdý konec německé GP

Ve Velké ceně Německa na okruhu Sachsenring se náš závodník Jakub Kornfeil ukázal ve třídě Moto3 opět na čele závodu. Byla to skvělá podívaná na našeho jezdce bojujícího v první skupině.

PruestelGP_20190705-Sachsenring_16-1

V prvním tréninku třetí a ve druhém o místo výše. Pátek skončil pro Jakuba skvěle a už pokukoval po přímém postupu do Q2. Ale to netušil, že se mu nepodaří třetí volný trénink, který jej vyhnal do Q1. Čas 1:26.644 ale zabezpečil třetí příčku a tedy postup mezi osmnáct nejlepších. Druhou část kvalifikace Kornfeil absolvoval na dvě vyjetí. Hned v tom prvním zaznamenal velmi rychlé kolo s hodnotou 1:26.588 a byl průběžně první. Na další zlepšení měl náš závodník našlápnuto hned v následujicím kole, kde byl na druhém úseku opět absolutně nejrychlejší. Bohužel ale kolo nedokončil v rozjetém tempu. Po zastávce v boxech se Jakubovi už další zlepšení nepodařilo. I tak ale čas z prvního výjezdu stačil na šesté místo a druhou startovní řadu, což pro našeho jezdce znamená nejlepší kvalifikační umístění v sezóně.

Po startu ze šesté pozice jezdec stáje Redox Pruestel GP slušně odstartoval a chytil tempo první skupiny. V bojích na čele si počínal velmi dobře a v pátém kole dokonce převzal vedení. Do skupiny se dostávali další jezdci a v jednu chvíli to byl boj patnácti závodníků. Několik posledních kol zbyla jedenáctka nejrychlejších, kteří mohli sáhnout po pódiu. Jakub Kornfeil už ale nebyl tak aktivní a pneumatiky mu bohužel neumožňovaly aktivitu směrem k čelu. Nakonec z toho byla desátá pozice a šest mistrovských bodů. Jakuba teď bude čekat letní přestávka a hned po ní se představí při Velké ceně České republiky, která se uskuteční o prvním srpnovém víkendu na Masarykově okruhu v Brně.

Freitag-FP1-12

Jakub Kornfeil: „Na startu jsme stáli před volbou, jakou pneumatiku použít. Jestli měkkou nebo tvrdou směs. Nakonec jsme zvolili měkkou, což se v závěru neukázalo jako nejlepší řešení. Během závodu jsem měl možnost ujet s Ramirezem. Pak jsem si ale řekl, že budu potřebovat pneumatiky na konec a tak jsem vyčkal a snažil se šetřit obutí. V posledních osmi kolech už to bylo hodně znát a nemohl jsem jet tak, jak bych chtěl. Nebylo v mých silách cokoliv vymyslet. Desáté místo je po tak dobrém víkendu nic moc. Když jsem viděl, jak mně odchází pneumatiky, říkal jsem si, že hůř než osmý snad nebudu. Pak jsme s McPheem v jednom kole hodně zpomalili, což ostatním umožnilo se k nám přitáhnout. Nakonec je z toho desítka, což po tak slibném víkendu rozhodně není výsledek, se kterým bych mohl být spokojený. Na druhé straně, letní přestávku přečkáme jako devátí v šampionátu, zatímco ještě dva závody zpět jsme byli sedmnáctí. Moc děkuji týmu za skvělou práci a velkou vzpruhu před letní pauzou. Doufám, že do Brna přijde pořádný kotel, ať do toho můžeme pořádně šlápnout.“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.