Tuthill Porsche před de Rallye France Alsace

Francois Delecour (FRA) / Dominique Savignoni (FRA) Porsche 911 RGT #92

Držitel několika vavřínů ze soutěží MS v rally Francois Delecour odstartuje do domácího podniku WRC, kterou bude příští týden Rallye de France Alsace, za volantem Porsche 911 RGT z dílen britských Tuthill Porsche.  

Rallyový speciál 911 GT3 si získal srdce mnoha diváků na srpnové ADAC Rallye Deutschland a ukázal tak nákladově efektivní alternativu vozům WRC.  

porsche

V oblasti Trieru usedl za volant červeno-bílého Porsche sám šéf týmu Richard Tuthill a při svém debutu dokončil jako první ve třídě RGT a 27. v pořadí absolutním. Příští týden tedy Richard předá volant francouzskému rally matadorovi.

Delecour, který během své kariéry vyhrál čtyři soutěže MS v rally, bude testovat speciál
Tuthill Porsche 911 RGT poprvé v pondělí po té, co narychlo přicestuje z rumunské Raliul Perla Harghitei, kde si může zajistit třetí titul národního šampiona v řadě.

Francouzský podnik bude druhým letošním Delecourovým vystoupením v seriálu WRC. Na začátku sezony se postavil na start Rallye Monte Carlo, ale soutěž bohužel nedokončil.

porsche

V období po ADAC Rallye Deutschland pracovala společnost Tuthill Porsche velice úzce s FIA na hodnocení a dalším vývoji regulí kategorie RGT. Jedinou změnou ve specifikaci na speciálu 911 RGT bude úprava restriktotu z 36 na 39mm, což přinese zadní poháněné nápravě dalších 25 koní navíc a výkon se tak dostane na celkových 350 BHP.

Francois Delecour: “Jsem velice nadšený. Je to fantastická zpráva a jsem plný entusiasmu před startem v tomhle voze. Je to vlastně splnění mého snu zúčastnit se soutěže WRC s vozem Porsche. Je to prostě více než fantastické. Tým Tuthill Porsche dobře znám, už jsem s nimi v minulosti závodil a vím, že připravují výbornou techniku. Svezení v 911 RGT prostě nemohu dospat. Už jen ten zvuk a prostě vše na tomhle autě je prostě „rally“. Nejdříve se ale musím soustředit na zisk třetího titulu Rumunského mistra v rally, ale už potřebuji jen jediný bod a mám jej v kapse.  Věřím, že na pondělní test dorazím již se zmíněným titulem.“

Richard Tuthill: “Francois je perfektním jezdcem pro tento vůz. Jeho charakter a entuziazmus se k němu přesně hodí. A také nezapomeňme, že je to jeden z nejlepších francouzských automobilových závodníků vůbec!

Není pochyb, že zaznamenáme výrazný posun tempa ve srovnání s výkonem v Německu, vždyť řidič bude o tolik lepší než já a vozu budou francouzské tratě sedět více. Rád bych nás viděl v celkové top 20, možná i top 15. Doufáme, že bude sucho, které nám více vyhovuje a vozu svědčí.“

www.tuthillporsche.com

porsche

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.