Tři pódiová umístění pro Radicalteam v prvním letošním závodě v Brně!

Mokrá a studená trať uvítala v sobotu 26.3.2016 závodníky prvního vytrvalostního závodu seriálu Makpak Endurance Le Brno, který již tradičně otevíral závodní sezónu Masarykova okruhu v Brně. Do osmihodinového klání bylo přihlášeno dvacet vozů a Radicalteam nasadil hned čtyři vozy. Kromě již osvědčených dvou BMW a jednoho Radicalu si premiéru v barvách tohoto týmu, podporovaného dodavatelem autodílů APM, odbyl Nissan 350Z.

Radical Team

BMW, kromě řady nováčků, vyzkoušeli i novináři Michal Jurman a Dalibor Žák. O své zážitky se brzy podělí v Českém rozhlase a časopisu Esquire. Ostudu v silnějším BMW rozhodně neudělal akrobatický pilot a reprezentant v kategorii unlimited Marek Hyka. Při svém vstupu do okruhového závodění opět dokázal, že sportovci mají motivaci vyhrávat, ať už se jedná o jakoukoli disciplínu. Silnější BMW se nakonec postaralo i o dramatický konec závodu, když o druhé místo přišlo dvě zatáčky před cílem a dojelo na třetí pozici s neuvěřitelnou ztrátou 1,3 vteřiny. Po osmi hodinách závodění!

Radical Team

Radical si dojel v divizi nejrychlejších speciálů pro druhé místo. Tomuto lehkému prototypu více vyhovuje suchá trať, ale i tak je stříbrná příčka se ztrátou jednoho kola na vítěznou Ginetu dobrým základem pro bodování letošního seriálu.

Radical Team

Nissan ve své premiéře spolehlivě jezdil až do páté hodiny, kdy se podařilo přetočit motor a bylo z toho odstoupení ze závodu. Určitě ale získaná cenná data poslouží jako základ do příštích závodů. Nissan rovněž vyzkoušel semislicky Nankang NS2-R od partnera nejlevnejsipneu.cz, které už dva roky používají vozdla BMW Radicalteamu. Jejich ověřené chování na suchu doplnila nyní i pozitivní mokrá zkušenost.

Radical Team

9.6.2016 se týmy opět sejdou v Mostě při 6-ti hodinovém závodě.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.