McLaren získal již potřetí v letošní sezoně postavení v první řadě na startu a to díky pole position Lewise Hamiltona, který zajel na okruhu v Monze čas 1:24,010. Druhý vyjede zítra do závodu jeho týmový kolega Jenson Button.

McLaren nyní vyrovnal rekord postavení obou vozů v první řadě, který s počtem 61 držel Williams. Oba jezdci na nejrychlejším okruhu kalendáře použili pneumatiky P Zero Bílá střední, která byla nasazena společně s pneumatikami P Zero Stříbrná tvrdá.

Teplota na trati dnes dosahovala až 43°C, bylo teplo a sucho. Většina jezdců zahájila kvalifikaci na tvrdší sadě gum, s výjimkou týmů HRT a Marussian, které sáhly po střední sadě. Někteří jezdci zajížděli neobvykle hned několik kol po sobě, až čtyři okruhy a k tomu zaváděcí kolo a kolo do boxů, s cílem dostat z tvrdých pneumatik maximum.

Náhradník Lotusu Jérôme D'Ambrosio jako první přesedlal na střední pneumatiky, ten si kvalifikaci zkusil poprvé od loňské Velké ceny Brazílie. Jinak nejrychlejší byl v první části kvalifikace Fernando Alonso a to s využitím tvrdých pneumatik.

Do poslední desetiminutovky jako první vyjeli jezdci Ferrari na střední sadě pneumatik, byl to ale Lewis Hamilton, který se prvním pokusem dostal s pneumatikami střední směsi na pole position. Již 23. v jeho kariéře. Pilot Force India Paul di Resta zajel nejlepší kvalifikační výsledek své kariéry, bohužel zítra poklesne v důsledku penalizace o pět míst.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.