OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou ve fotografiích

Text a foto: Lenka Sklenáková

Po téměř dvouměsíční letní přestávce se vrátily dostihy na naše hlavní překážkové závodiště - do Pardubic. 18. srpna byla na programu 3. kvalifikace na Velkou Pardubickou a dalších 7 rámcových dostihů.

I přes nepříznivé dešťové podmínky, které panují po celé republice se pořadatelům v čele se správcem dráhy Jiřím Jandou podařilo dráhu zavlažit na průměrnou hodnotu 3,3 - pružná, což je v situaci, kdy některá závodiště ruší dostihové dny kvůli suchu, chvályhodný výkon.

foto: Lenka Sklenáková

Odpoledne začalo ve 14. hodin proutěnými překážkami na 3200 metrů, kde se z vítězství radoval Kominik v sedle s Pavlem Složilem ml. Následovaly další proutky na 3400 metrů, kde potvrdil neskutečnou stájovou formu trenérky Vocáskové 6-ti letý Amadeon se Sertashem Ferhanovem.

Další dostih obsahoval divácky i fotograficky oblíbenou novou překážku, s číslem 40, a to průjezd vodou. Atraktivitě dostihu navíc přidávalo i největší pole koní toho dne, startovalo jich po jednom škrtu nakonec 18. Nejrychleji byl v cíli poprvé v kariéře zvítězivší Lombargini s ž. Janem Faltejskem.

Hlavní dostih se běžel jako 6. v pořadí v 17.10 a přilákal na start kvalitní pole koní v čele s loňským vítězem Velké Pardubické No Time To Lose, který nakonec potvrdil roli favorita a vyhrál po boji o jeden a půl délky před tréninkovým kolegou Theophilosem. Dále procválali koně cílem v pořadí Eldorado-Kasim-Artistmontot-Mileryt. Šanci kvalifikovat se do Velké  v poslední kvalifikaci budou muset využít dnes nedokončivší koně Buonarroti,  Sisi Merble a Val de Guye.  Izynka, která vybočila na překážce č.25 zatím není do Velké Pardubické hlášena. Koní přihlášených do VP  bez kvalifikace je v současné chvíli 16.

Kompletní výsledky: http://www.dostihyjc.cz/vysledky.php?stat=1&rok=2018&sel_den=15470

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.