Třeboňský maraton ve fotografiích Pavla Pekárka

Letošní Třeboňský maraton byl opět velkým úspěchem, který přilákal více než dva tisíce běžců z různých koutů Česka i zahraničí. Závod se konal v sobotu 14. října 2023 a nabídl tři trasy: maraton, půlmaraton a desítku. Trať vedla krásnou krajinou CHKO Třeboňsko, lesem, mezi rybníky a loukami. Závodníci si mohli užít i bohatý doprovodný program, včetně společného výběhu, testování bot Salomon, šampaňského s jahodami v cíli a vyhlášení výsledků.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Pavla Pekárka:

Nejrychlejšími běžci letošního ročníku byli Petr Hošna, který vyhrál maraton v čase 2:32:30, Eugenia Boffo, která zvítězila v ženské kategorii maratonu v čase 3:03:47, David Kaláb, který ovládl půlmaraton v čase 1:11:16, Ivona Rejsková, která byla nejlepší ženou na půlmaratonu v čase 1:26:45, Pavel Štěpíník, který dominoval na desítce v čase 34:45 a Hanka Jakubíčková, která se stala královnou desítky v čase 40:04. Blahopřejeme všem vítězům i ostatním účastníkům za jejich skvělé výkony!

Pokud chcete vidět kompletní výsledky závodu, můžete je najít zde. Pokud se chcete dozvědět více o Třeboňském maratonu a jeho historii, můžete navštívit oficiální stránku nebo Facebookovou stránku závodu.

Doufáme, že jste si užili tento běžecký svátek a těšíme se na vás příští rok!

Přednosti tohoto závodu:  Minimální převýšení. 95% trasy vede lesem, mezi rybníky a loukami CHKO Třeboňsko. Hladký asfalt většinu trasy. Občerstvovačky dle tempa. Profesionální vodiči. Termín na konci běžecké sezóny je výhodný, přes léto natrénujete a budete v nejlepší fyzické kondici z celého roku.... Na tento  ročník pořadatelé  opět připravují speciality a zajímavostí, které tento závod dělají jedinečným, ojedinělým a odlišným od všech ostatních.