Tradiční dostihový den ve Světlé Hoře 07. 07. 2018

Text a foto: Miluše Žáčková

Již po 26. se příznivci dostihového sportu setkali ve Světlé Hoře.  Na jedné z největší sportovní ch událostí na Bruntálsku. Diváci se mohli těšit na jeden rovinový a šest překážkových dostihů. V průběhu dne byl k vidění i bohatý doprovodný program jako závody poníků, ukázka dovednosti tažných koní a předvedení některých koní pořádající dostihové stáje. Po již tradičním vypouštění holubů následoval první dostih, ve kterém se představily hned dvě domácí zástupkyně Poinsettia a Waikita. V Ceně společnosti Lázně Poděbrady a.s. steeplechase crosscountry IV.kat. na 4100m pro 5leté a starší koně se vítězkou stala právě domácí Poinsettia svěřenkyně MVDr. Čestmíra Olehly hájící barvy stáje Syndikát Hvězda – Olehla. Pro Syndikát to bylo první historické vítězství a Poinsettia tak udělala velikou radost všem 26 členům syndikátu včetně mě.  Jsem členkou tohoto syndikátu od jeho založení.  Za roční příspěvek se i Vy můžete stát spolumajitelem dostihového koně a prožívat tak napětí, nervozitu i radost z vítězství a nahlídnout tak pod „pokličku“ dostihového sportu. Na dotovaných  místech se za vítěznou Poinsetií umístili Tymian (Odložil), Waikita (am. Mikšovský),Rocknrobin IRE (ž. Stromský) a Lambrozini (Boekhout). Dostih ještě dokončili Moula (Kocman),Floridas(Řezáčová) a Norman FR*(Boyer), Double Mancer POL byl svým jezdcem Novákem zadržen.

Druhým dostihem dne byla Cena TIPPLER group s.r.o.  proutky na 3400m pro 4leté a starší koně. V tomto dostihu si nejlépe vedl Sacamiro s jezdec Derychem.  Následovala Cena RD Rýmařov s.r.o. a Eurointermetall s.r.o. proutky V. kategorie pro 3 leté koně na 2800m. Zde si pro jisté vítězství doběhla klisna Natiqua(GB) s žokejem Boyerem.  Čtvrtý dostih Cenu Dostihové stáje Hudec-Olehla a Dibaq a.s. steeplechase IV. kategorie na 3400m pro  5leté a starší ovládl Čerokéz. Valacha k úspěchu dovedl amatérský jezdec Michal Mikšovský.

Osm koní se představilo v hlavním dostihu celého dne v Ceně Moravskoslezského kraje, steeplechase crosscountry III. kategorie na 4600m pro 5leté a starší koně. S 25 překážkami si nejlépe poradil Tripolis s Janem Odložilem, druhý byl domácí Taj Mahal s Jakubem Spáčilem. Dále doběhli Sweet Red Wine (Ferhanov), Celadon FR. (ž. Kratochvíl), Borderland IRE. (ž. Kašný) a Udine de Champfeu FR. (ž. Stromský).

Jen čtyři účastníky měl šestý dostih Cenu Laboratoře Mikrochem a.s. a Gynekologie Gebauer s.r.o. steeplechase V. kategorie na 3500m pro čtyřleté koně. Vítězství si po boji v cílové rovince s Father PauloGB. (Dygrýn) odnesla Mintaka vedená žokejem Stromským. Daleko za nimi dokončil Lasseque s žokejem Kašným. Charming Girl byla Janem Odložilem zadržena.  Závěrečným dostihem byla Cena K-K Metal, a.s. rovina IV. kategorie na 3300m pro 4leté a starší koně. Zde si pro své první vítězství dojela amatérka Nikol Zapletalová s klisnou Sái Fei když po boji porazila Carry the Glory vedenou amatérkou Veronikou Olehlovou.

veškeré výsledky naleznete zde: http://www.dostihyjc.cz/vysledky.php?stat=1&rok=2018&sel_den=15302

foto: Miluše Žáčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.