Tradiční dostihová pouť ve Světlé Hoře

13.7.2019 se uskutečnila tradiční dostihová pouť ve Světlé Hoře. I bez dlouholetého patrona, trenéra Čestmíra Olehly se podařilo obci a dalším pořadatelům tento dostihový den zachovat. K vidění bylo 6 dostihů a bohatý doprovodný program - dostihy poníků,ukázka ovladatelnosti chladnokrevných koní, ukázka sklizně sena, šermířské vystoupení a samozřejmě pouťové atrakce.

Těsně před zahájením dostihového dne skropil Světlou Horu vydatný déšť a tak byl po dohodě se zainteresovanými, z důvodu bezpečnosti, zrušen ve steeplechase dostizích poslední skok na začátku cílové roviny.

V hlavním dostihu dne, pouze čtyřmi koňmi obsazené Ceně Moravskoslezského kraje (STCC, III. kat., 4600m.) se publikum dočkalo vítězství svého miláčka, impozantního bělouše TER MILLa (J. Odložil), který po boji zdolal svého stájového kolegu MACRONa (J. Spáčil). O propastných 17 délek zpět zůstal LAMBROZINI (P. Tůma) a s výrokem daleko došla d cíle poslední LA SORBONA (ž. P. Kašný)

Dovolím si tvrdit, že letošní dostihový den byl po všech stránkách úspěšný, a nezbývá nic jiného, než si přát jeho další pokračování.

Za rok ve Světlé Hoře na shledanou.

Dostihy Světlá Hora

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting