TOTAL Czech Truck Prix ve fotografii

Tropická sobota a deštivá neděle. To bylo víkendové Mistrovství Evropy závodních trucků na autodromu v Mostě. Sobotní závody TOTAL Czech Truck Prix přinesly ostré souboje truckerů a řadu dramatických momentů. Zaplněné tribuny i divácký svah výkony jezdců oceňovaly mohutným povzbuzováním.

Prohlédněte si velkou fotogalerii V. Sýkory

FIA ETRC- Most 2019

V prvním závodě víkendu triumfoval pětinásobný šampion Jochen Hahn, jemuž více než důstojně sekundoval Adam Lacko z týmu Buggyra Racing. Skvělý výkon předvedla také nakonec bronzová Steffi Halm, čtvrtý skončil Španěl Antonio Albacete. Ve druhém závodě, v němž jezdci z prvního až osmého místa v úvodním měření sil startují v obráceném pořadí, se z vítězství radoval René Reichert, následován Albacetem, Lackem a Hahnem. Elitní trojici průběžného pořadí tvoří Hahn, Albacete a Lacko. Po sobotě ostatním soupeřům bodově odskočila.

Součástí závodního víkendu TOTAL Czech Truck Prix byly i vložené série Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup, k nimž letos přibyla jako premiéra na mosteckém autodromu Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup. Speciály renomované německé automobilky jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších evropských okruhových závodů, například DTM či ADAC GT Masters. 

Nedělní program devastujícím způsobem poznamenal průdký déšť. Oba nedělní závody trucků byly zrušeny. „Pro tahače vzhledem k tonáži a především pneumatikám, které na rozdíl od cestovních vozů neodvádějí tak kvalitně vodu, by byl start velmi riskantní,“ vysvětlil rozhodnutí sportovních komisařů jejich zástupce.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.