TOP jízdu zastavila elektronika.

Patrick Schober se o víkendu zúčastnil závodu na slavné italské trati Monze. Zde začala sezóna Drexler Pokal, kde Patrick startuje ve třídě Formule 4 s velkým očekáváním.

Patrick, jako nováček v Monze se již ve volném tréninku dokázal přiblížit jezdcům formule 4, kteří již mají na tomto okruhu nějaké zkušenosti. Po skvělém tréninku se očekávalo, že páteční kvalifikace bude úspěšná.

Bohužel se to nestalo, ďábel defektu udeřil poprvé. Po čtyřech kolech na mokré trati Schoberovo auto v poslední zatáčce prostě zastavilo a bylo odtaženo do boxů. Tam auto opět nastartovalo, ale na kvalifikaci už bylo pozdě. Bylo vzneseno podezření na poruchu senzoru plynového pedálu, který byl poté okamžitě vyměněn.

Po nešťastné kvalifikaci musel Patrick startovat v obou závodech z poslední řady. V prvním závodě měl raketový start a až do Parabolicy dokázal předjet sedm formulí. Když měl úplnou poruchu systému na motoru a byl schopen "vjet" pouze do boxů, což znamenalo konec závodu. Po intenzivní kontrole byla na kabelu snímače rychlosti zjištěna porucha, takže den před tím, byl senzor plynového pedálu zbytečně vyměněn. Vadný kabel byl vyměněn a tým připraven na druhý závod.

Další skvělý start Patrika Schobera po pěti kolech se dostal z 32. na 20. místo. Bohužel v šestém kole přišly stejné problémy jako v prvním závodě a v kvalifikaci. Jako by se vypnulo zapalování, motor se zastavil a Schober odstoupil ze závodu.

Jako by dva nezdary v obou závodech v Monze nebyly dost špatné, zlý víkend měl v nabídce něco dalšího. Po zdlouhavých diskusích mezi týmem a odpovědným zástupcem autodromu v Monze, který tvrdil, že auto je bezpečně za bariérou a pouze kvůli poruše nemohli přerušit harmonogram závodu, bylo toto rozhodnutí pro tým nepochopitelné a skandální. V důsledku promyšleného přístupu k bezpečnému parkování vozidla se Schoberova Formule 4 vrátila k boxu téměř o tři hodiny později.

Peter Schober ze společnosti Procar Motorsport: "Patricka jsem učil v případě poruchy, pokud je možné zaparkovat auto na bezpečném místě. Ukázalo se však, že je to na naši úkor. Asi by bylo lepší nechat auto jen na okraji trati, aby vedení závodu bylo nuceno jednat a auto bylo okamžitě odtaženo." Takové incidenty jsou bohužel falešnými signály, které vedení závodu Monza posílá mladým budoucím jezdcům prostřednictvím takových akcí.

Příčiny poruch byly vždy stejné, spálený kabel, který pak zastavil motor kvůli zkratu. Proč se však kabely dostaly do tohoto stavu, se nyní vyjasňuje.

Hlavní soupeř Benjamin Berta získal maximální počet bodů ve dvou snadných vítězstvích bez soupeřů. Bohužel, Patrick po nedokončeném závodě neskóroval. Pozitivní je, že Patrick se naučil trať, brzdné body v několika kolech a neztratil elán kvůli poruchám, a když auto dobře funguje, může využít plně svůj potenciál.

Jak ukazují záběry onboard kamery, předjížděl dva řidiče, když se blížil k Parabolice při 230 km/h a mával na ně.

Po prvních čtyřech závodech této sezóny, které se vyznačují pouze technickými problémy, by měl Patrick Schober konečně dosáhnout zaslouženého úspěchu na Red Bull Ringu, protože tato trať je jednou z jeho oblíbených. Zejména má domící výhodu a je plně motivován, aby zkrátil soupeřovu bodovou výhodu způsobenou technickými problémy.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.