Tomečkovi se rýsuje zajímavá odměna

Tisková konference Tomáše Tomečka a Promet/Czechoslovak Group týmu po návratu z Africa Eco Race 2022 se konala ve čtvrtek 3. listopadu v salónku Autoklubu České republiky. Tomáš Tomeček jako jediný na světě vedle sebe v kamionu nepotřebuje navigátora, aby těžký etapový závod zvládl až do cíle v Dakaru. Letos dokázal, že svou kategorii dokáže i vyhrát a nadto se mezi auty umístit na celkovém pátém místě. Za mimořádné úspěchy se mu tentokrát dostalo veřejného příslibu zajímavé odměny.

Pogratulovat Tomáši Tomečkovi dorazila delegace z řad hlavních partnerů týmu. Vedle novinářů se tak v publiku usadila paní Denisa Materová, členka představenstva Promet Group, Radim Ochvat, ředitel korporátních vztahů Czechoslovak Group a Andrej Čírtek, tiskový mluvčí Tatry. Slova se za všechny ujal Andrej Čírtek. Poděkoval Tomáši Tomečkovi za skvělé partnerství a reprezentaci značky, a přislíbil, že spolupráce bude ještě vylepšena a společně se pokusí modernizovat Tomášovu závodní Tatru. „Dovolím si zmínit firmu Tawesco. To je vlastně bývalá nástrojárna i lisovna. Dnes patří pod Promet Group, menšinového akcionáře Tatry, jejímž vlastníkem je český podnikatel René Matera. Firma Tawesco je ideálním kandidátem na to, aby v ní Tomášovi vyrobili novou kabinu,“ uvedl tiskový mluvčí Tatry Čírtek. „Vše další záleží na výsledku jednání se zástupci společnosti Tatra. Tomáš jednoznačně preferuje, aby vozidlo i do budoucna byla čistá Tatra. Aby naprostá většina komponent byla českých, nebo nejlépe tatrováckých. A nechce žádné velké, revoluční změny,“ doplnil Čírtek.  Automobilka Tatra je světově unikátní v tom, že takovým požadavkům dokáže vyhovět. Kabina, motor, podvozek, to vše umí vyrobit na jednom místě. Můžeme se tedy těšit, co přinesou následující měsíce.

Události bližšího časového horizontu přiblížil sám Tomáš Tomeček: „V příštím týdnu bychom si měli jet pro auta do některého přístavu ve Francii. A v současné době probíhají jednání s týmem South Racing. Chtějí, abych s nimi zase jel jako rychlá asistence na saúdskoarabském Dakaru. Vypadá to padesát na padesát,“ zůstává zatím opatrný Tomeček. V plánu je samozřejmě i dvanáctá účast na Africa Eco Race v březnu 2023. Uvidíme, jestli to už bude s nějak vylepšenou Tatrou.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.