Tomáš Pekař po Red Bull Ringu vede průběžnou tabulku

Český pohárový seriál Octavia Cup má za sebou druhý letošní podnik, tentokrát na rakouském Red Bull Ringu. Během víkendu si nejvíce bodů připsal Matějovský, přestože nezvítězil ani v jednom ze závodů. V sobotu vyhrál Petr Fulín Jr., který Michala Matějovského předjel v předposledním kole. Také v nedělním, druhém závodě Matějovskému patřilo druhé místo, tentokrát za Tomášem Pekařem. Petr Fulín jr. tentokrát dokončil jako třetí. Tato trojice jezdců zároveň vede průběžnou tabulku.

Kvalifikaci Octavia Cupu na Red Bull Ringu ovládl Michal Matějovský

V sobotním prvním závodě na rakouském Red Bull Ringu získal pole-position královéhradecký závodník Michal Matějovský z týmu Fullinrace Academy, který až v posledním kvalifikačním kole přeskočil do té doby vedoucího stájového kolegu Petra Fulína juniora, a to o pouhých 66 tisícin vteřiny. Jen dvě desetiny za Matějovským je na třetím místě lídr průběžné tabulky Tomáš Pekař v barvách Carpek Service. Sobotní přední pozice gridu tak nesla stejná jména jako na prvním závodě na autodromu v Mostě. Matějovský s Pekařem si však vyměnili první a třetí místo.

První závod Octavia Cupu na Red Bull Ringu vyhrál Petr Fulín Jr., Matějovského předjel v předposledním kole

Sobotní první závod Octavia Cupu na Red Bull Ringu se nesl v duchu napínavých soubojů, kde nic nebylo jednoznačné a ke změnám v pořadí na předních příčkách docházelo ještě v posledních kolech. Michal Matějovský a Petr Fulín junior (oba z týmu Fullinrace Academy), kteří startovali z čela roštu, si po prvním kole zajistili mírný náskok před zbytkem pole. Matějovského, který jel téměř pořád v čele, Fulín junior předjel v první zatáčce do předposledního kola a do cíle dojel první s náskokem necelé půlvteřiny. Třetí místo sebral Tomáši Pekařovi v desátém kole německý závodník Bjoern Dietrich z týmu Pfister Racing a udržel si ho až do konce. Průběžnou tabulku, díky svému mosteckému triumfu, stále vede dnes čtvrtý Pekař (Carpek Service).

Do poslední chvíle před závodem a pak i během něj panovala mezi jezdci nejistota ohledně počasí. Nad rakouským okruhem se hodinu před startem začalo schylovat k dešti, pořadatel vyhlásil mokrý závod, přesto do poslední chvíle před začátkem závodu nepršelo. Všichni jezdci v poli měli obuté pneumatiky typu do sucha a doufali, že déšť se vyhne. Nakonec pršelo, avšak pouze ve výše položených částech trati. I díky tomu závod nabídl četné zvraty a také několik kolizí.

V pátém kole došlo hned v první zatáčce k boční srážce Radka Bareše s Tomášem Pekařem, která Pekaře na moment poslala mimo trať. Bareš, který má v octavii na Red Bull Ringu svou letošní premiéru a v kvalifikaci byl až osmý, se na celá čtyři kola držel na třetím místě a zajel také druhý nejlepší čas závodu. Za způsobení kolize byl nicméně penalizován průjezdem boxy. Protože trest během dalších kol nerespektoval, během posledního kola byl diskvalifikován.

Osmé kolo znamenalo konec pro teprve osmnáctiletého Tomáše Koreného, který si vedl velmi dobře ve včerejší kvalifikaci. V závodě se pohyboval mezi čtvrtým a šestým místem, avšak v osmém kole probrzdil jednu ze svých pneumatik. Poté, co zastavil u boxu už se do závodu nevrátil.

Smolné bylo poslední kolo pro Matouše Kubů, který se během předposledního kola držel na čtvrtém místě. Na rovince za cílem došlo ke srážce s Tomášem Pekařem, který ho předjížděl. Kubů náraz chytil na přední kolo, což ho do posledního kola citelně zpomalilo a propadl se až na desáté místo.

Ve druhém závodě Octavia Cupu na Red Bull Ringu zvítězil Tomáš Pekař, vede průběžnou tabulku

Tomáš Pekař z týmu Carpek service získal s jistotou první místo na nedělním druhém závodu okruhového seriálu Octavia Cup na rakouském Red Bull Ringu. Druhou příčku po celou dobu závodu držel Michal Matějovský, na kterého v závodě nakonec nedosáhl Petr Fulín Jr. (oba Fullinrace Academy). Tato trojice jezdců zároveň vede průběžnou tabulku. Během víkendu na Red Bull Ringu si nejvíce bodů připsal Matějovský.

Nedělní ráno bylo na okruhu u města Spielberg deštivé, a přestože po čas závodu již téměř nepršelo, trať vydržela po celých dvacet minut závodu mokrá. Všechna auta v poli proto měla obuté pneumatiky pro mokrý závod. Los určil, že pořadí první osmičky se otočí. V sobotu vítězný Fulín Jr. startoval z osmého, Matějovský ze sedmého a Pekař z pátého místa. Ten se dostal ještě před první zatáčkou do vedení a po zbytek závodu tam setrval. Start se vydařil také Matějovskému a Fulínovi, kteří se posunuli na druhou, resp. čtvrtou pozici. Třetí místo si po prvním kole držel Martin Machala. Pátou příčku si první dvě kola hlídal Jonas Karklys. V sobotním závodě diskvalifikovaný Bareš se během prvního kola dokázal vytáhnout ze 14. na 6. místo, které pak dále v závodě proměnil v místo čtvrté.

Propad na začátku naopak utrpěl Bohuš Šesták, který startoval z pole-position a po prvním kole už byl devátý, výsledek pak vylepšil na finální osmé místo. Ještě hůř na tom byli Bjoern Dietrich a Matouš Kubů, mezi kterými došlo před první zatáčkou k srážce a oba utrpěli poškození na autech neslučitelná s pokračováním v závodu.