O víkendu 8. a 9. září se v Praze, bez větší publicity, uskutečnil turnaj mužského a ženského klubového Mistrovství Evropy ELF Ken Galluccio Cup, tedy turnaj Evropských mistrů ve field lacrosse. Hrálo se na hřištích ABC a Meteor Bráník. 

Letos poprvé se uskutečnil turnaj mužských a ženských týmů společně. Do Prahy se sjela do Prahy nejlepší klubová mužstva z Nizozemska, České republiky, Rakouska, Anglie a Německa. Obhájce loňského titulu, švédský mužský tým Farsta Lacrosse se bohužel nemohl zůčastnit a do Prahy nepřijel. 

Českou republiku reprezentoval vítěz loňského ročníku NFLL mužstvo TJ Malešice a v ženském turnaji český mistr LCC Radotín

Vítězem mužské části turnaje a klubovým Mistrem Evropy se stali hráči TJ Malšice. V sobotu si malešičtí poradili jak s Delft Barons (10:6) tak i s Vienna Monarchs (5:2). V nedělních odvetách opakovaně porazili Vienna Monarchs (10:4) a přestože v posledním utkání podlehli nizozemskému mistrovi Delft Barons (8:9), vítězství jim již neuniklo.

Ženské části turnaje jednoznačně dominovali hráčky anglického Wirral Oxton, které zvítězili ve všech svých utkáních a stali se tak klubovými mistry Evropy. Na druhém místě se umístily ženy LCC Radotín, třetí pak byl tým Hannover.


(zdroj: lacrosse.cz, prgsports.org)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.