Tituly mistrů ČR v zimním triatlonu vybojovali ve Vimperku Grabmüllerová a Jindra

Technicky mimořádně náročná trať spolu s teplotami nad bodem mrazu udělaly ze zimního triatlonu s názvem WinTrial 2015 ve Vimperku ještě obtížnější závod, než se očekávalo. Ve Skiareálu Vodník zvítězili Šárka Grabmüllerová a Pavel Jindra, kteří se tak stali mistry České republiky.

Ve Skiareálu Vodník se bojovalo na tratích 6 kilometrů běhu, 10 kilometrů na kole a závěrečná lyžařská část měřila 8 kilometrů. Zejména prostřední biková část však dala všem hodně zabrat. Někteří sportovci dokonce v určitých pasážích raději sesedli z kola a běželi.

triatlon

„Bylo to náročné, protože bylo nad nulou a ten sníh povolil. Byl takový lepivý, mazlavý. Chtělo to podhuštěné gumy a pořádné drapáky,“ uvedla vítězka a čerstvá mistryně České republiky Šárka Grabmüllerová.

K vidění pochopitelně bylo i mnoho pádů. „Já sama jsem si tam jednou ustlala. Šla jsem přes řidítka a kolo přese mě. To bylo něco pro diváky,“ dodala Grabmüllerová, která už letos koncem ledna vybojovala ve Španělsku stříbro na mistrovství Evropy.

triatlon

Národním šampionem mezi muži se stal zkušený Pavel Jindra. Čtrnáctý muž z mistrovství Evropy doběhl před druhým Jiřím Žákem o více než pět minut. Třetí místo obsadil Petr Minařík.

Dalším závodem v zimním triatlonu bude klání v Karlově Studánce na Pradědu. Jesenický zimní triatlon tam startuje v sobotu 28. února.

TZ a foto: PR Česká triatlonová asociace