The Most Rally Sprint ve fotografii

Závodní sezóna 2015 na mosteckém Autodromu skončila minulý týden povedenou akcí The Most Rally Sprint. 

>> Fotogalerie The Most Rally Sprint 2015

Zimní spánek však na oblíbený Autodrom zatím nečeká. Část závodního okruhu bude mít nový asfaltový povrch a obrubníky. Stavební firma vyfrézovala úseky vozovky, které už nevyhovovaly kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe.

V úseku dlouhém 630 metrů, což odpovídá 7 500 metrům čtverečním plochy, musíme vyměnit už nevyhovující asfalt a vybudovat funkční odvodnění, aby dešťová voda rychleji odtékala z dráhy. Povrch byl už velmi hrbolatý, někde nahradíme dokonce původní asfalt z roku 1983. Na dráze je také mnoho asfaltových záplat, každá z nich je jinak drsná, což má samozřejmě vliv na dosažené výkony jezdců, ale také na jejich bezpečnost,“ vysvětlil sportovní ředitel společnosti Autodrom Most Michal Marek.

Kromě nápravy nevyhovující stavu dráhy výměna jejího povrchu a osazení nových obrubníků přinese podle Marka také posun v kvalitě sportovních výkonů. „Předpokládám, že po stavebních úpravách se okruh zrychlí. Očekávám proto nové traťové rekordy, a to v kategorii motocyklů a kamionů. U aut se to nejspíš nepovede. Rekord totiž drží vůz DTM, jemuž mohou konkurovat jen velké formule. I když, třeba se také dočkáme. Zatímco u trucků by mohlo jít o zlepšení v řádu desetin vteřin na jedno kolo, u motorek to vidím o vteřinu i více. Výjezd na cílovou rovinku bude totiž po úpravách výrazně rychlejší,“ upřesnil sportovní ředitel.

Nezbytná obnova asfaltového povrchu dráhy a výměna obrubníků je součástí výrazných investic, které v následujících deseti letech společnost plánuje. Vyžádají si podle generálního ředitele společnosti Jiřího Voloveckého mezi 100 až 150 miliony korun. Souvisejí zejména s inovací celého areálu.

Dokončili jsme generální rekonstrukci servisních boxů, administrativní budovy na polygonu i v paddocku mají novou omítku. Plánujeme výstavbu nové startovní věže a medical centra. Nově jsme otevřeli pneuservis s rychloservisem a nabídkou kompletního vyčištění vozu a prodejem doplňkového sortimentu pro všechny motoristy,“ vyjmenoval.

Most_Autodrom

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.