The Most Rally Sprint Exhibition slibuje zajímavou podívanou

Nultý ročník The Most Rally Sprint Exhibition v areálu mosteckého autodromu a polygonu začíná! Už dnes se do centra Mostu sjede širší špička českého rallysportu. Na trati bude k vidění v rukou předních pilotů různorodá technika od nejmodernějších speciálů kategorie R5 až po historické vozy či cross country speciál.

Slavnostní start premiérové soutěže na mosteckém autodromu se uskuteční dnes v 17:30 hodin na centrálním 1. náměstí v Mostě. Návštěvníky čeká i ohňostroj. Ostrý start pak pořadatelé naplánovali na sobotní poledne. Soutěž sestává ze dvou rychlostních zkoušek, každou posádky absolvují dvakrát. Poté následuje závod ve slalomu otevřený pro veřejnost.

„Z hlediska bezpečnosti máme proti tratím v otevřeném terénu obrovskou výhodu. Obě trasy rychlostních zkoušek vedou po závodní dráze a obslužných komunikacích uzavřeného okruhu. Diváci tak budou umění jezdců sledovat ve vyhrazených zónách, čímž jsme eliminovali možný střet s vozem, který například po smyku vylétne mimo trať,“ vysvětlil Luděk Diviš, který má na starosti sportovní a technickou stránku závodu.

Autodrom Most

Celý program The Most Rally Sprint je možné zhlédnout na http://www.autodrom-most.cz/cz/rally/the-most-rally-sprint-exhibition-1/program-rally/.

Výhodou uzavřeného okruhu je podle Diviše i možnost uspořádat v sobotu pro diváky celodenní bohatý doprovodný program. „Toho jsme bezezbytku využili. Věřím, že si každý návštěvník dokáže vybrat z pestré nabídky doprovodných akcí. A zdaleka nemíříme jen na skalní fanoušky motoristického sportu, mysleli jsme na celé rodiny včetně žen a dětí,“ doplnil.

Podrobný doprovodný program je možné zhlédnout na http://www.autodrom-most.cz/cz/rally/the-most-rally-sprint-exhibition-1/doprovodny-program-2/.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.