TĚŽCE VYKOUPENÉ PODIUM

Text a foto Lutopol Racing

Dnes Vám přinášíme pohled našeho jezdce Radka Poláka na první závod v zahraničí (SlovakiaRing 22.5.2019). Rozhovor vede Jiří Mihalík dále jako JM (člen stáje LUTOPOL RACING TEAM) a odpovídá Radek Polák dále jako RP (jezdec, majitel a mecenáš stáje).

JM:

Radku, jak jsi se těšil na první výjezd?

RP:

Na Slovakia Ring jsem se opravdu těšil. Věděl jsem, že okruh je rychlý a můžu si tam vyzkoušet formuli na plno. Bohužel vždy to ovlivní počasí, což nikdo z nás neovlivní

JM:

Počasí nakonec opravdu „překvapilo“. Trošku mi to připomnělo glosu z jednoho českého filmu „Ch..je a ch..je“. Jak jsi se s tím popral?

RP:

Když jsem viděl ty dešťové šňůry, vůbec se mi nechtělo ven natož na dráhu. Navíc studený vítr nepřidal žádné pohodě.

Hned první trénink se mi brutálně zamlžilo hledí přilby, musel jsem jej odklopit. Nebylo vidět skoro na krok. Když v té rychlosti vidíte před sebou jen oblak vody a tušíte, že tam někde je auto, dostanete skutečně respekt z jízdy. Nakonec se tréninková jízda odvolala z důvodu častých nehod. Musím poděkovat Petrovi Zelenkovi, který mi vyřešil problém s přilbou. Je znát, že má již nasbírané zkušenosti.

V podobném duchu se pokračovalo na další trénink. I tady jsem dostal pěkné hodiny.

Kvalifikaci samozřejmě opět ovlivnilo počasí. Do samotných závodů se déšť naštěstí zmírnil, bohužel na trati zůstávali velké louže. V závodě samotném, jsem se již necítil plně komfortně. Popravdě ani se mi na trať nechtělo, mám přeci jen pud sebezáchovy. Nakonec se u mě projevila chuť závodníka a podařilo se získat 2 x brozn (na Slovakiringu se jezdí dvojzávod). Bohužel v posledním závodě jsem dostal aquaplaning a skončil na svodidlech. Odnesla to zadní část formule.

JM:

Hlavně že se ti nic nestalo. Tuším, že oprava nám přinese menší problémy

RP:

Předpokládám, že pokud nestihneme obstarat náhradní díly, nemusíme startovat na maďarském okruhu. Ale snad se ve spolupráci s mechaniky Racing Engineering podaří vše včas získat a opravit.

JM:

Takže draze vykoupený bronz?

RP:

Drahé zkušenosti. Tentokrát to pro mě byl opravdu extrémní závod. Doufám, že se již nic takového nebude nikde opakovat

JM:

Snad ne. Radku děkuji za tvůj čas a přeji mnoho zdaru v dalších závodech.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.