Téo Calvet se vrátil do francouzského šampionátu jako král

Velkým úspěchem pilotů Buggyra Academy France skončily v Nogaru víkendové závody francouzského šampionátu tahačů na okruzích. Do seriálu se na domácí trati akademie vrátil úřadující šampion Téo Calvet, který si odvezl dva poháry pro vítěze a k nim přidal ještě jeden za druhé místo. 

„Nogaro je domovem Buggyra Academy France, proto bylo pro nás důležité tu závodit. Proto také dorazil i Téo Calvet,“ vysvětlil manažer týmu Fabien Calvet. „I když letos neabsolvuje celou sezonu, Téo Calvet znovu dokázal, že je francouzským šampionem,“ dodal a nezapřel v sobě otcovskou hrdost.

21letý Téo Calvet, který nyní už na „plný úvazek“ hájí barvy stáje Buggyra ZM Racing v mistrovství Evropy, začal svoji vládu už ziskem sobotní pole position. Francouz vyhrál také první závod. 

V druhém s otočeným pořadím na startu byl ve čtvrté řadě. Od prvních metrů své soupeře nešetřil. „Téo předváděl fantastické souboje a postupně se probíjel pozici za pozicí kupředu. Diváci byli z jeho show nadšení,“ popsal průběh závodu Calvet senior. Jenže dvě kola před cílem, kdy už vedl, začal mladíkův kamion hořet. Naštěstí traťoví komisaři vůz rychle uhasili, takže mistr Francie mohl ve svém představení pokračovat i druhý den.

Neděle začala ziskem další pole position, kterou proměnil ve třetí jízdě ve vítězství. Také v posledním klání programu v Nogaru se Téo z osmé příčky rychle prodíral kupředu. „Tentokrát to byla mnohem tvdší boj. Předjet třeba Ivana Rodriguese byl boj a pak mě Thomas Robineau docela blokoval,“ přiblížil Téo Calvet tvrdé souboje ve francouzském šampionátu.

Úspěšné tažení víkendem zakončil na druhém místě, protože vítězný Lionel Montagne využil jeho zdržení při postupu závodním polem. Obhájci titulu v závěrečných okruzích nestačilo ani to, že byl o dvě sekundy na kolo rychlejší. „Nejdůležitější pro nás je, že v součtu všech bodů Téo vyhrál Grand Prix Nogara,“ dodal Fabien Calvet.

Zahanbit se nenechal ani nováček v barvách Buggyra Academy France, Raphaël Sousa. Portugalský pilot byl ve všech čtyřech závodech na stupních vítězů v kategorii Junior. „Skvěle bojoval, v Nogaru předvedl čtyři výborné jízdy,“ liboval si Calvet starší.

Zástupci Buggyra Academy France zůstali v Nogaru ještě v pondělí a úterý, kdy na trati na jihozápadě Francie testovali další nadějní piloti.

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.