Filip Ospalý se v Brně v závodě EKOL SUPERPRESTIGE stal podesáté mistrem republiky v olympijském triatlonu. V posledním díle Českého poháru porazil olympionika Jana Čelůstku i Martina Krňávka, který se loučil s kariérou. V rozhovoru prozradil, že titul oslavil s manželkou při skleničce vína a nyní se těší na vydatný odpočinek.

Filipe, jste podesáté mistrem republiky v olympijském triatlonu. Jak se cítíte?
Jsem spokojen. Na závěr sezony se mi podařilo opět zvítězit a letošní rok jsem tak ukončil se sedmi vavříny. Navíc doma na EKOL SUPEPRESTIGE a navíc při mistrovství ČR v olympijském triatlonu. Co víc si přát.

Jak jste titul oslavil?
S manželkou jsme si dali večer oblíbené vínko. To na oslavu stačí. Teď mám po sezoně, takže takhle můžu slavit každý večer. (smích)

Vnímal jste před závodem tlak vzhledem k tomu, že ve hře byl jubilejní 10. titul?
Ten tlak byl spíš z mé strany. Mně šlo nejen o desátý titul, ale i o další sezonu neporazitelnosti. Od roku 2001 mě na našem území neporazil český závodník. Ale už před závodem mi bylo jasné, že obě tyto série někdy skončí a že pravděpodobnost jejich ukončení je větší než jejich prodlužování. Teď ale mám deset titulů, z toho osm v řadě. Až teprve nyní jsem překonal legendárního Toma Kočaře, který jich má sedm v řadě. Takže teď už si můžu dát nohy nahoru a na MČR 2013 se dívat podél tratě. (smích)

Deset titulů, to je úžasný výkon. Pamatujete si všechny své triumfy z domácích šampionátů?
Po delším přemýšlení bych si vzpomenul na většinu, ale nějaké bych musel dohledat v tréninkovém deníku. Některé závody jsou vryty v paměti napořád.

Poslední dva závody se vám nevyvedly. MS v Las Vegas jste nedokončil, v Hy-Vee jste skončil ve třetí desítce. Neměl jste obavy, že se něco podobného stane i v Brně?
V Brně nehrozilo, že bude kolem 40 stupňů ve stínu a nebude tak velká konkurence. Ve Vegas jsem nedokončil hlavně kvůli závodu v Brně. Na sedmém kilometru běhu bylo jasné, že budu bojovat o pozici mezi 10. a 15. místem, což by pro mě znamenalo neúspěch. Proto jsem radši vzdal, abych v tom vedru neplýtval silami a pošetřil je na mistrovství republiky.

Měnil jste něco v týdnu před EKOL SUPERPRESTIGE?

Ano, netrénoval jsem. Po Vegas jsem měl tři dny úplné volno. Ve čtvrtek jsem šel 9 kilometrů klusat a půl hodiny plavat do bazénu, v pátek opět 9 kilometrů klus a 22 kilometrů na kole. Vše volně bez žádného většího úsilí. Bylo potřeba si hlavně vyčistit hlavu. Hlavní trénink na závody už dávno proběhl.

Jak se pro vás samotný závod vyvíjel?
Podle předpokladů. Od začátku až do cíle se nestalo nic nepředvídaného, na co bych nedokázal zareagovat. Jako na většině závodů v ČR jsem se po většinu závodu držel na vedoucí pozici, abych si jel, nebo běžel své tempo a nemusel se nikomu podřizovat.

Byl to pro vás poslední závod sezony?
Ano, EKOL SUPERPRESTIGE uzavřel mou letošní sezonu. Od 31. března do 15. září jsem absolvoval 12 závodů, z toho 7 vyhrál (tři domácí závody, Ironman 5150 St. Anthony´s a Ironman 5150 Berlin, Ironman 70.3 St.Polten a Ironman 70.3 Haugesund). Teď nastává odpočinek, který bude asi trošku jiný než v předešlých letech. Ale vše bude podle chuti, počasí a nálady, takže psychicky si odpočinu od všech povinností spojených s triatlonem.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.