Tečka za dostihovou sezónou 2021

Definitivní tečku za letošní sezonou udělaly dostihy v Kolesách u Kladrub n. Labem. Brány závodiště se otevřely téměř přesně po dvou letech a diváci tuto skutečnost kvitovali velkou návštěvou. Program začal třemi rovinovými dostihy, následovaly dvě steeplechase a na závěr dva dostihy přes proutěné překážky.

Nepříjemnou dohru měl pád Dany Bořánkové z LE CONQUERANTa v Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice (STCC, V.kat., 3600m.). Volný kůň nejdříve znepříjemňoval dostih ostatním účastníkům , ovšem potom zamířil k hrazení a při jeho překonávání zranil divačku. Dále již dostih proběhl v klidu a lehce o 2 délky jej vyhrál CUWALL (ž.J.Odložil) před SWAN PRINCESS (ž.J.Faltejsek). Třetí byl ODIGNY (ž.M.Liška), a dále se koně seřadili v pořadí MOSTAR (ž.O.Velek), MODRAVA (L.Kvapilová) a LA MEZALIE (am.P.Syrový).

Tradice zůstala i letos zachována , a tak jsme měli možnost již popáté zavzpomínat na skvělého člověka prostřednictvím Memoriálu Michala Köhla (STCC, IV.kat.,4000m.). Do něj se nakonec vydali 4 koně  a k nejatraktivnější překážce,Skoku do vody, došli už jen 3, když na Irské lavici vypadl ze sedla TELLURa Adam Čmiel. Po lehkém zaváhání se všichni koně nakonec ke skoku do vody nechali přesvědčit a žokejové nemuseli shánět suché oblečení. Kokardu pro vítěze si nechal připnout SAINT JOSEPH (ž.J.Faltejsek), druhý byl BUISENESS SIVOLA (ž.M.Liška) a třetí veterán FLICKER (ž.J.Odložil)

Text a foto: L. Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.