Takže zase zezadu a nakonec i bez bodů

Skoro to může vypadat tak, že to má prostě Jakub Kornfeil předurčené, nicméně vždy je to jen souhra určitých životních okolností. Český jezdec je však bojovníkem k pohledání a již několikrát to ve své kariéře předvedl. A tak to bylo i na britských ostrovech, kde se konala již dvanáctá letošní Grand Prix, na okruhu Silverstone. Po loňské frašce se zrušeným závodem byl položen nový asfaltový koberec. Jakub Kornfeil obsadil po nevydařené sobotní kvalifikaci 29. místo a čekal jej boj o bodované příčky z hloubi startovního pole.

Taky si občas řeknete k čemu je všechna ta životní snaha dobrá, když není korunována zaslouženou odměnou? Asi tak nějak podobně na Vás musela působit i dnešní snaha Jakuba Kornfeila v britském Silverstone, kdy v boji o body do tabulky šampionátu Moto3 neuspěl. Startoval sice z konce startovního pole (29.místo na gridu), ovšem od poloviny závody už bojoval o pozice jenž by body nabízely. Početná skupinka jezdců však nedopustila, aby jim český jezdec poodjel a v samém závěru závodu, stále pak coby její součást, prohrál o nicotných 0,173 vteřiny boj o aspoň nějaký ten úspěch.

Jakub Kornfeil: "Jsem skutečně velmi zklamaný. Pro žádného jezdce to není dobrý pocit, když bojujete o body a nakonec máte na svém účtu nulu. Chtěl bych říct, že ať už to vypadalo jak to vypadalo, tak jsme k bodům měli opravdu daleko, byť se to tak opticky možná jevit nemusí. A to přitom začátek víkendu nebyl nijak špatný, ovšem potom motorka z nějakého důvodu prostě nefungovala a to i v samotném závodě. Prakticky jsme se potýkali s problémem jak na předku tak i na zadku. Když Vám chybí jedno či druhé, dá se s tím nějak bojovat, nám však chybělo obojí, což byl náš hlavní problém. Jeli jsme s motorkou, jenž byla "delší" než v předešlých závodních víkendech a jak je vidět, tak to nefungovalo. Pro Misano se vrátíme ke starému nastavení. Možná jsem měl ucházející start, i v úvodních kolech jsem se snažil se posouvat vpřed, možná jsem se pohyboval na bodovaných příčkách a snad i bojoval o body, k čemu to je, když jedu domů s prázdnou? Není k tomu co více říct! ... Omluva všem kteří mne podporují je však na místě."

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.